Топ вести

Зимни Спортове

Георгиев спаси 21 удара, но Рейнджърс отстъпиха на Сейбърс

Александър Георгиев спаси 21 удара, но Ню Йорк Рейнджърс загуби с 2:3 срещу Бъфало в мач от НХЛ. Джак Айхел заби първия си гол за сезона за победата на Сейбърс и по този начин нюйоркчаните загубиха за четвърти пореден път. Айхел вкара рекордните в кариерата си 36 гола през сезон 2020, но беше в най-дългата си серия без попадение от началото на тази

Теса Уорли спечели гигантския слалом в Кронплац

Французойката Теса Уорли спечели гигантския слалом от Световната купа по ски алпийски дисциплини в Кронплац, Италия. Тя победи с общо време 2:11.38 минути и записа първи успех от 27 октомври 2018 година. Уорли, двукратна световна шампионка в дисциплината, беше пета след първия манш с 1:05.11 минута, но със солидно второ спускане за 1:06.27 минута заслужи

Христо Проданов и Костадин Калчев  – топлодарителите, които спасиха 14 деца в планината

Христо Проданов и Костадин Калчев – топлодарителите, които спасиха 14 деца в планината

Сподели 0 Shares 0 0 Историята, която ще ви разкажа е отдавнашна, но тя е повече от актуална и в днешни дни, особено като имаме предвид какви драми се развиха в първите дни на 2021 година в районите на два от най-личните ни върхове – Мусала и най-вече Ботев. Тази случка трябва да се припомня, защото оказва се, че човешката памет е къса. За тази случка

Шампион загина в катастрофа

Шампионът по ски-бягане Николай Чеботко загина при автомобилна катастрофа, обяви официалният сайт на Казахстанския олимпийски комитет. Инцидентът е станал миналата нощ в близост до село Боровое. 38-годишният Чеботко е участвал четири пъти на олимпийски игри. През 2013 г. печели бронзов медал в отборния спринт на световното първенство във Вал ди Фиеме