Топ вести

Зимни Спортове

Грешка лиши Алберт от ново добро класиране

Грешка лиши Алберт Попов от ново престижно класиране на световната купа по ски. На старта в швейцарския курорт Венген българинът бе 18-и в първия манш на слалома и във втория тръгна мощно. Но още в началото на трасето пропусна врата и отпадна. Досега той имаше 12-о и 13-о място в настоящата кампания. Другият ни алпиец в надпреварата Камен Златков отпадна

Отново Фуркад над всички, записа 81-ва победа за Световната купа

Лидерът в генералното класиране за сезона Мартен Фуркад триумфира в преследването на 12.5 километра от Световната купа по биатлон в германския зимен център Руполдинг. 31-годишният французин стартира пръв като победител в спринта от петък и запази лидерската си позиция, след като свали всичките 20 мишени при четирите стрелби. Двукратният олимпийски

Влади Зографски записа най-доброто си представяне от началото на сезона

Единственият ни представител в Световната купа по ски скокове Владимир Зографски се класира на 22-о място и записа най-доброто си класиране през сезона за Световната купа. Българинът натрупа на сметката си 241.2 точки в дешното състезание в германския зимен център Титизее-Нойщад. Той беше 30-и след първите опити със 132.0 метра, но направи най-дълъг

Резултати от НХЛ

Мачове от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ): Ню Йорк Айлендърс - Вашингтон 4:6 Колорадо - Сейнт Луис 5:3 Едмънтън - Аризона 7:3 Отава - Калгари 5:2 Торонто - Чикаго 2:6 Монреал - Вегас 5:4 след дузпи Детройт - Флорида 1:4 Филаделфия - Лос Анджелис 4:1 Кълъмбъс - Ню Джърси 5:0 Нешвил - Бъфало 2:1 Минесота - Далас 7:0 Ванкувър

Олимпийски шампионки по ски идват в Банско

Снимка: БФСки Състезанията са от 24 до 26 януари Приема за седми път стартове за Световната купа в алпийските ски Банско ще приеме от 24-ти до 26-ти януари за седми път стартове за Световната купа в алпийските ски. За тях под Тодорка идват 57 състезателки от 14 нации, които ще карат 2 спускания и един супергигантски слалом. Сред тези, които са заявили,