placeholder

Топ вести

Зимни Спортове

Мрачни разкрития за самоубилия се фигурист

Състезателят по фигурно пързаляне Джон Кофлин е мъртъв. Американец е отнел живота си на едва 33 години. За шокиращата вест информира неговата сестра Анджела Лауне. „Моят прекрасен, силен и невероятно чувствителен брат Джон Коклин се самоуби днес рано. Нямам думи. Обичам те, Джон...”, написа тя. Ден по-рано американската агенция SafeSport наказа Кофлин

Резултатите от НХЛ

Мачове от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ): Чикаго - Вашингтон 8:5 НЙ Айлендърс - Анахайм 3:0 Ванкувър - Детройт 3:2 Торонто - Аризона 2:4 Едмънтън - Каролина 4:7. Класиране: Източна конференция: Атлантическа дивизия: Тампа Бей 76 точки, Торонто 60, Бостън 59 дивизия Метрополитън: НЙ Айлендърс 62, Кълъмбъс 59, Вашингтон

България на 4-о място на Световното по хокей на лед

Българският национален отбор завърши на четвърто място на световното първенство по хокей на лед за младежи до 20 години в дивизия III, което се провежда в Исландия. Българските хокеисти загубиха мача за бронзовите медали от Турция с 0:6 (0:2, 0:2, 0:2). С четири гола се отличи Саит Бингьол, а по веднъж за турците се разписаха Сарп Демирезен и Исмет

Австриец с първа победа за сезона, Зографски остана 31-ви

Австриецът Щефан Крафт записа първа победа за сезона и 13-а в кариерата си, след като триумфира в състезанието от Световната купа по ски-скокове на голямата шанца в Закопане (Полша). Крафт събра 278.3 точки, след като направи опити от 133.0 и 132.5 метра. Победата му сложи край на серията без успехи на състезателите на Австрия от март 2017 година,

Французин шашна Хиршер във Венген, българите не завършиха

Французинът Клеман Ноел изненадващо спечели слалома от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в швейцарския зимен център Венген. 21-годишният Ноел беше най-бърз в първия манш с 53.80 секунди и въпреки че даде пето време във втория - 51.60 секунди, успя да запази аванса си от първото спускане и финишира с общо време 1:45.40 минути. За него това

Ледецка избра Световното по ски, пред това по сноуборд

Чехкинята Естер Ледецка, която спечели златните медали в супергигантския слалом в алпийските ски и в паралелния гигантски слалом в сноуборда на олимпийските игри в Пьонгчанг 2018, избра да участва на световното първенство по ски-алпийски дисциплини, вместо на шампионата на планетата по сноуборд. 23-годишната Ледецка влезе в историята като единствената

Франциска Пройс грабна успех на родна земя

Германката Франциска Пройс спечели масовия старт на 12.5 км от Световната купа по биатлон за жени пред родна публика в Руполдинг. 24-годишната Пройс, която живее в Руполдинг, повали всичките 20 мишени и измина трасето за 32:34.0 минути пред 24 000 зрители. За германката това е първа индивидуална победа в кариерата за Световната купа. "Това е невероятно

Финландец с трета победа в ски-бягането

Финландецът Иво Нисканен постигна третата си победа в Световната купа по ски-бягане, след като триумфира на 15 километра класически стил в естонския зимен център Отепее. Световният шампион в дисциплината Нисканен преодоля дистанцията за 40:07.1 минута, като изпревари с 15.9 секунди финиширалия втори Александър Болшунов от Русия. Трети на 46.4 секунди

Медалист от Пьонгчанг разкри, че се бори с рак

Канадският сноубордист Макс Парът разкри, че е изправен пред най-голямата битка в живота си. Сребърният медалист от Зимните Олимпийски игри в Пьонгчанг миналата година страда от лимфома на Ходжкин. Лекарите са му съобщили страшната вест в навечерието на Коледа, а от този четвъртък вече е започнал курс на химиотерапия. Заради лечението си, той няма