placeholder

Топ вести

Волейбол

Алексиев и Олимпиакос с успех над Йорданов и Панатинайкос

Бившият капитан на волейболните национали Тодор Алексиев и неговият Олимпиакос спечелиха дербито с Панатинайкос и Боян Йорданов в състава с 3:1 (23:25, 25:22, 25:22, 25:17) в двубой от 13-ти кръг на гръцкото първенство. Алексиев изигра поредния си мач на високо ниво, като се разписа със 17 точки (1 блокада) и бе втори по резултатност, пише bgvolleyball

Велизар Чернокожев: Ще гоним победа и срещу ЦСКА в София

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) победиха като домакини Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 гейма , в мач от дванадесетия кръг от Суперлигата при мъжете. Така добруджанци отбелязаха втора категорична победа над шампионите в редовния сезон. След мача своето мнения за успеха даде Велизар Чернокожев. @@@ "Никой не е казал, че ще бъде лесно. Както

Соколов номер 1 в дербито на Италия

Българският волейболист Цветан Соколов засенчи всички звезди на полето по време на дербито между "Трентино" и "Кучине Лубе". Лидерът във временното класиране прие третия, а българският нападател се превърна в главно действащо лице. Бившият състезател на "Трентино" бе убийствен в атака и приключи с фантастичните 69% успеваемост. Соколов направи общо

Матей Казийски и Верона с девети успех в Италия

Българският волейболист Матей Казийски и неговият отбор Калцедония (Верона) записаха девети успех в италианското първенство. Волейболистите на Никола Гърбич се наложиха като гост над Глобо Банка Пооларе дел Фрузинате (Сора) с 3:1 (25:17, 18:25, 25:23, 25:22) в мач от 18-ия кръг на шампионата. Казийски изигра добър мач и се разписа с 16 точки (1 ас)

Елица Василева и Скандичи на полуфинал за Купата на Италия

Националката Елица Василева и нейният Савино дел Бене (Скандичи) се класираха на полуфинали на турнира за Купата на Италия. Момичетата на Карло Паризи отстъпиха на Ил Бизонте (Флоренция) с 2:3 (25:22, 25:20, 20:25, 20:25, 18:20) във втория 1/4-финал на надпреварата. В първия мач Скандичи се наложи над опонента с 3:1 гейма, което бе достатъчно за

Тодор Скримов с 13 точки, Вибо отново побеждава

Националът Тодор Скримов и Тоно Калипо (Вибо Валентия) победиха като домакин Консар (Равена) с 3:1 (23:25, 25:16, 28:26, 25:22) в мач от 18-ия кръг в италианската Суперлига. Тодор Скримов се отличи с 13 точки (1 ас, 50% ефективност в атака, 38% перфектно и 76% позитивно посрещане). Тоно Калипо се намира на 10-о място в класирането с актив от 19 точки

Виктор Йосифов и Монца с неочаквана загуба от Падуа (видео + снимки)

Капитанът на националите Виктор Йосифов и неговият Веро Волей (Монца) записаха второ поредно поражение в италианската Сериа А1. Воденият от Фабио Соли тим отстъпи на Киоене (Падуа) с 1:3 (25:13, 28:20, 19:25, 20:25) в мач от 18-и кръг, изигран в "Канди Арена". Йосифов изигра мача на много добро ниво и се разписа с 11 точки (4 блокади, 2 аса, 45%

Виктория Волей спечели пловдивското дерби, 14-годишен дебютира при мъжете

иктория Волей (Пловдив) започна с победа втория дял от първенството на мъжката Висша лига по волейбол. Възпитаниците на треньора Атанас Митрев победиха съгражданите си от ВК Строител с 3:0 (25:18, 25:20, 25:16) гейма в мач от 8-ия кръг на Група Б. Пловдивското дерби се игра в препълнената зала на СУ „Цар Симеон Велики“. Официален дебют за представителния

България започва срещу Гърция на Европейското

Националният отбор на България ще започне с мач срещу Гърция на Европейското първенство през тази година. Това стана ясно, след като вчера от Европейската волейболна конфедерация (CEV) публикуваха официално програмата за груповата фаза на шампионата на Стария континент, който за първи път ще се проведе в 4 страни - Франция, Белгия, Холандия и Словения

Берое с две победи в контроли преди гостуването на френския Волеро

Волейболистките на Берое (Стара Загора) отбелязаха две победи над Левски в контролни срещи, като част от подготовката си преди гостуването на френския Волеро- Льо Кане, в мач-реванш от 1/8-финалите на третия по сила европейски турнир – "Чалъндж къп". Първата проверка между двата тима се игра в зала „Иван Вазов“ в Стара Загора, като домакините победиха