Топ вести

Волейбол

Любо Ганев: Не знам кой иска да ме отстрани

Вицепрезидентът на Българската федерация по волейбол Любослав Ганев изрази опасенията си, че ще бъде изхвърлен от централата на предстоящото Общо събрание, което е насрочено за последния работен ден преди коледните празници - 20 декември. Той гостува в предаването „Златният гейм” по DIEMA SPORT 2, в което разкри причините да мисли по този начин. Любо

Левски и Славия продължават в НВЛ-жени с домакинства в столичната зала "Христо Ботев"

На 15 ноември (петък) и двата столични клуба имат домакинства Волейболистките на Левски и Славия ще приемат своите съперници до края на сезона в НВЛ-жени в столичната зала "Христо Ботев". Това наложи промени в началните часове на някои мачове. Още утре, 13 ноември, "белите" се изправят срещу шампиона Марица (Пловдив)  в зала "Христо Ботев". Двубоят

Изказване за Теди Салпаров стана хит в Русия

Старши треньорът на руския Урал (Уфа) Константин Сиденко влезе в рубриката “Хит-парад на изказванията” на “БИЗНЕС Online” с коментар за дебюта на национала Теодор Салпаров. @@@ Новият тим на Салпаров Газпром-Югра (Сургут) победи като гост Урал в Уфа с 3:2 (25:23, 24:26, 18:25, 25:23, 15:12) в мача от 5-ия кръг в Суперлигата на Русия, а Теодор Салпаров

Иван Димитров: Целта пред Славия е да се развиват младите

Волейболистките на Славия изоставаха с 1:2 гейма и 14:19 в срещата с Казанлък, от четвъртия кръг на НВЛ-жени, но успяха да докарат мача до тайбрек. В него „белите“ отстъпиха на „розите“ с 14:16 и Казанлък спечели крайната победа с 3:2 гейма. Тренорът на Славия Иван Димитров заяви за BGvolleyball.com , че се е получил много хубав мач. Казанлък излъга

Любо Ганев: Ще се намери зала за ЦСКА

Вицепрезидентът на Българската федерация по волейбол Любослав Ганев коментира темите „Силвано Пранди” и „ЦСКА” в предаването „Златният гейм” по DIEMA SPORT 2. Той обясни решенията, които бяха взети около националния отбор, както и обеща помощ за ЦСКА, заради трудностите с инфраструктурата. За Силвано Пранди и националния тим „Силвано Пранди е човек

Любо Ганев гостува в „Златният гейм”

Кой и защо иска да изхвърли Любомир Ганев от управителния съвет на българската федерация по волейбол? Отговорите очакваме от вицепрезидента на централата, който ще гостува в предаването „Златният гейм” от 20:00 часа по Диема спорт 2. И още от него – притиснат ли бе Силвано Пранди в избора си на състав за националния отбор и какво да очакваме от България

Александър Иванов: Започваме нова 5-годишна стратегия във ВК Хебър

Председателят на ВК Хебър Александър Иванов прие приза за Отбор на месец октомври на Пресклуб "България", който бе спечелен от мъжкия отбор на клуба, след спечелването на Суперкупата на България. Александър Иванов благодари за признанието от името на треньорското ръководство и състезателите. Волейболният Хебър - Отбор на месец октомври (видео) "Спечелването

Тодор Алексиев отново поряза националния

Бившият капитан на националния тим по волейбол Тодор Алексиев заяви в предаването "Код Спорт", че никой не се е допитал до него дали иска да играе за отбора, за да бъде включен в разширения списък на Силвано Пранди за олимпийската квалификация в Берлин в началото на януари 2020. Алексиев отказа да влезе в отбора за квалификацията във Варна и европейското

Контузия извади Тодор Скримов от игра срещу Динамо (видео + снимки)

Националът Тодор Скримов получи контузия и напусна преждевременно състава на своя Енисей (Красноярск) по време на гостуването на Динамо в Москва в мач от 5-ия кръг на Суперлигата на Русия. Домакините от Динамо стигнаха до трудна победа с 3:2 (17:25, 25:21, 24:26, 25:21, 15:11). Тодор Скримов игра само в първите 2 части на двубоя и се отчете със 5 точки

Мира Тодорова спечели българското дерби с Ева Янева и Петя Баракова

Националката Мира Тодорова и нейният Кан записаха пета победа във френската лига. Волейболистките на Лоренцо Мичели се наложиха над Волеро (Льо Кане) с Ева Янева и Петя Баракова с 3:1 (22:25, 25:23, 26:24, 25:16) в мач от седми кръг. Шампионките заемат четвъртата позиция в класирането с 15 точки (5 успеха, 2 поражения) , Льо Кане е на пето място