Топ вести

Тенис

Виктория Томова постигна най-значимия успех в кариерата си

Виктория Томова спечели турнира по тенис на червени кортове в Биариц (Франция) с награден фонд 80 хиляди долара. На финала 24-годишната българка победи черногорката Данка Ковинич с 6:2, 5:7, 7:5 след 2 часа и 41 минути игра. За Томова това е първа титла от септември 2017 г., когато триумфира на родна земя в София и общо 15-а на сингъл в турнирите на

Григор Димитров стартира срещу квалификант в Атланта

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще се изправи срещу квалификант в първия си двубой от турнира от сериите АТР 250 в Атланта, който започва следващата седмица. Срещата ще се проведе по програма в сряда, а часът ще бъде уточнен допълнително. При успех Григор Димитров ще се изправи срещу втория поставен в основната схема Тейлър Фриц (САЩ)

Найденова спечели турнир в Китай

Александрина Найденова спечели турнира по тенис на твърди кортове в зала в Цуайин (Китай) с награден фонд 25 хиляди долара. Българката записа историческа първа титла в кариерата си на турнир от такъв ранг на ITF.Това се случи след категоричен успех над представителката на домакините Яйди Янг с 7:5, 6:3 за 57 минути игра. Срещата не започна добре за

Сянка

Сянка

Спечелилата първата си титла в турнир от УТА Фиона Феро е готова да отиграе топката по време на финалния двубой на турнира в Лозана срещу Ализе Корне.

Шиникова с победа в първия квалификационен кръг в Латвия

Изабелла Шиникова постигна победа в първия квалификационен кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Интернешънъл" на WTA в Юрмала (Латвия) с награден фонд 250 хиляди долара. Шиникова се наложи над Зое Крюгер (Южна Африка) с 6-2, 6-4 за 77 минути игра. Следващата съперничка на българката ще бъде победителката от срещата Паула Ормачеа

Десета различна тенисистка с дебютна титла през сезона

BRD Bucharest Open, финал Елена Рибакина – Патрисия Мария Тиг 6-2 6-0 20-годишната Елена Рибакина спечели първата си титла в кариерата на ниво WTA, след като на финала на BRD Bucharest Open надигра Патрисия Мария Тиг с 6-2 6-0. Тенисистката от Казахстан стана десетата различна през сезона, която печели дебютен трофей и четвъртата, която го прави без

Дебютна титла за Николас Хари

SkiStar Swedish Open, финал Николас Хари – Хуан Игнасио Лондеро 7-6(7) 6-4 В третия си АТР финал в кариерата, Николас Хари стигна до дебютна титла. Чилиецът спечели SkiStar Swedish Open, след като в спор за трофея надигра Хуан Игнасио Лондеро със 7-6(7) 6-4 за 90 минути игра. Чилиецът започна по-добре срещата и реализира пробив още във втория гейм,

СНИМКИ: Симона Халеп с шампионски парад в родния си град

Румънската тенисистка Симона Халеп проведе шампионски парад в родния си град Констанца в чест на своя триумф на тазгодишния "Уимбълдън". Спортистката показа трофея си из централните улици на града с автобус, след което говори пред няколко хиляди фенове на площада. Заедно с Халеп на сцената излезе нейната млада племенничка. Във финала на "Уимбълдън"

Федерер събира рекордна публика в Мексико

Роджър Федерер ще изиграе демонстративен мач на 24-и ноември в Мексико на най-голямата в света арена за корида „Пласа Мексико“. Маестрото наскоро бе изравнен от Новак Джокович в класацията за „Големи трофеи“ . Федерер е на върха при трофеите от Големия шлем с 20 и е печелил финалите на ATP веднъж повече от Джокович – шест пъти. Въпреки това Новак има

Преди 5 години той спря с тениса, а сега е на финал!

Много фенове на тениса вероятно не са дори чували името на Атила Балаж, но той накара всички да говорят за него след забележителния си поход към финала на турнира от сериите АТР 250 в Умаг. Невероятното в случая с 30-годишния унгарец е, че това е първият му финал на такова ниво в кариерата, а той самият я прекрати преди цели 5 години. През 2014-а той