placeholder

Топ вести

Тенис

Чилич победи Иснър и отвори пътя на Джокович към полуфиналите в Лондон

Марин Чилич надигра Джон Иснър след обрат с 6:7(2), 6:3, 6:4 и запази шансове да се класира за полуфиналите на заключителния турнир на АТР в Лондон. От този резултат се възползва световният №1 Новак Джокович, който си гарантира участие в следващата фаза. В петък сърбинът ще играе срещу Чилич, а Иснър срещу Александър Зверев. За Чилич това е втора победа

Кузманов пада на двойки в Аржентина

Националът на България за купа "Дейвис" Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на двойки на турнира по тенис червени кортове от сериите "Чалънджър" в Буенос Айрес (Аржентина) с награден фонд 50 хиляди долара и гостоприемство. Кузманов и Артур Де Грееф (Белгия) загубиха от Мартин Куевас (Уругвай) и Уго Делиен (Боливия) с 3:6, 1:6 за 43 минути. Българинът

Агнешка Радванска приключи с тениса

Бившата номер две в световната ранглиста Агнешка Радванска сензационно обяви своето отказване от професионалния тенис. Полякинята се оттегля от спорта заради увеличаващите се кондиционни проблеми, които влияят негативно на представянето й. Радванска спечели общо 20 титли през кариерата си. Освен финал на Уимбълдън, тя стигна до полуфиналите на Australian

Найденова пропусна два мачбола и отпадна в Индия

Александрина Найденова пропусна два мачбола и отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в Музафарнагар (Индия) с награден фонд 25 хиляди долара. Поставената под номер 7 Найденова загуби от четвъртата в схемата Тереза Михаликова (Словакия) с 6:4, 6:7(6), 3:6 след 2:41 часа игра. 26-годишната българка реализира обрат в първия сет от 2:4

Ани Вангелова е на финал в Гърция

Ани Вангелова се класира за финала на двойки на турнира по тенис на червени кортове в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставените под № 3 Вангелова и Анна Яковлева (Русия) победиха с 6:1, 6:3 Катерина Антониу (Холандия) и Кириаки Мицу (Гърция) за 67 минути игра. В спор за титлата Вангелова и Яковлева ще играят срещу американките

Лазаров отпадна на четвъртфиналите в Тайланд

Александър Лазаров отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Нонтабури (Тайланд) с награден фонд 15 хиляди долара. Лазаров беше елиминиран от водача в схемата Роман Сафюлин (Русия) с 6:7(5), 4:6 за 98 минути. 21-годишният софиянец навакса ранно изоставане от 0:2 и стигна по пълен обрат, като при 5:4 сервираше за първата част

Джокович се противопостави открито на организирането на два отборни турнира

Турнирът за “Купа Дейвис" в нов формат и Световна отборна купа на АТР няма да работят за доброто на тениса и това ще доведе до две посредствени надпревари, смята завърналият се на върха в световната ранглиста Новак Джокович. През август Международната тенис федерация (ITF) получи разрешение да организира “Купа Дейвис" в нов формат през следващата година,

Полуфинал на двойки и четвъртфинал на сингъл за Донев в Анталия

Габриел Донев се класира за четвъртфиналите на турнира в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Донев победи с 6:1, 6:0 участващия с "уайлд кард" Клим Иванов (Казахстан) за 52 минути игра. За място на полуфиналите Донев ще играе срещу №6 в схемата Ник Разборсек от Словения или Джеронимо Буслеиман от Аржентина. До момента Габриел заработи

Треньорът на Григор и Мъри гледат заедно Финалите на АТР

Бившият №1 Анди Мъри и треньорът на Григор Димитров Даниел Валверду се появиха в зала „The O2“ в Лондон, за да гледат мача между Марин Чилич и Джон Иснър на Финалите на АТР. Пред техните погледи хърватинът записа победа с 6-7(2) 6-3 6-4. Just like old times. Murray, Vallverd, Hutchins pic.twitter.com/gO5EmtvDXf — Matthew Willis (@MattRacquet) November

Райнер Шутлер е новият треньор на Кербер

Бившата №1 Ангелик Кербер ще работи с нов треньор. Шампионката от Уимбълдън ще си сътрудничи с Райнер Шутлер. "Радостен съм от тази възможност. Ангелик е голяма шампионка и ще опитам да й помогна да постигне още по-добри резултати," заяви Шутлер. Шутлер е достигал до №5 в световната ранглиста, а през 2003 година бе финалист на Australian Open. На Уимбълдън