Топ вести

Световен Футбол

НА ЖИВО: Дерби - Барселона срещу Еспаньол, червени картони на "Камп Ноу"

Отборите на Барселона и Еспаньол играят при 0:0 в дерби от 35-ия кръг на Ла Лига. Кике Сетиен отново заложи на звездния си тризъбец в атака: Лионел Меси, Луис Суарес и Антоан Гризман. След силния си мач срещу Виляреал Сержи Роберто отново влезе в халфовата линия на “лос кулес”. Наставникът  на "бяло-сините" Франсиско Руфете насити халфовата линия с

Наполи взе своето в гостуването на Дженоа

Наполи постигна успех с 2:1 при гостуването си на Дженоа в мач от 31-ия кръг на Серия А. „Партенопеите“ поведоха още в 7-ата минута чрез Елиф Елмас, но попадението му беше отменено след консултация с ВАР. Преди попадението Костас Манолас бе играл с ръка и нулевото равенство се запази. Все пак гостите поведоха в добавеното време на първото полувреме

Бербатов обяви кои футболисти ще наследят Меси и Роналдо

Бившият национал и нападател на Манчестър Юнайтед обяви кои футболисти ще наследят суперзвездите Кристиано Роналдо и Лионел Меси след отказването им от играта. Според него има достатъчно млади състезатели, които могат да заемат мястото им, като между тях са Неймар, Килиан Мбапе, както и Мейсън Грийнууд от Манчестър Юнайтед. "В петък стават две години,

Салах и шампионът Ливърпул блеснаха ярко в южна Англия

Новият шампион на Англия – Ливърпул, спечели визитата си на Брайтън & Хоув Албиън с 3:1 в мач от 34-ия кръг на английската Премиър лийг. Хората на Юрген Клоп изиграха поредния си солиден мач през сезона, като в южна Англия на дваж пъти Мохамед Салах бе точен (6 и 76), а един гол вкара и капитанът Джордан Хендерсън (8). За „чайките” точен бе Леандро

Бетис с комфортна победа, подпечатала оставането

Отборът на Бетис спечели категорично с 3:0 срещу Осасуна в среща от 35-ия кръг на Ла Лига. “Зелено-белите” си отдъхнаха, затвърждавайки мястото си в елита в един разклатен за тях сезон. Южняците доминираха изцяло през първото полувреме и заслужено взеха преднина от два гола. В четвъртата минута домакините изпълниха къс корнер, наварският тим не успя

Виляреал и вдъхновеният Касорла мечтаят за ШЛ

Отборът на Виляреал спечели с 3:1 гостуването си на Хетафе в мач от 35-ия кръг на Ла Лига. Така “жълтите” се доближиха на две точки от четвъртото място, заемано от Севиля , като “бяло-червените” са с мач по-малко. “Подводницата” регистрира трета победа в последните си четири мача и общо 17-и успех в Примера. През първото полувреме на “ Колисеум Алфонсо

В ИСПАНИЯ: Мануел Пелегрини поема Бетис

Мануел Пелегрини поема Бетис от следващия сезон, пише испанският вестник "Ел Паис". 66-годишният чилиец е подписал договор с клуба от Андалусия за два сезона, като има опция за продължаване с още един. Миналия месец "зелено-белите" уволниха треньора Руби заради слаби резултати. Мануел Пелегрини е бивш старши треньор на Реал (Мадрид) и Манчестър Сити

Слован Братислава триумфира с купата на Словакия, Ожболт вкара победния гол

Отборът на Слован Братислава, чийто капитан е българският национал Васил Божиков, спечели за 16-и път купата на Словакия по футбол. Във финала Слован победи с 1:0 Ружомберок. Единственият гол в срещата падна в 48-мата минута от дузпа, когато точен бе бившият нападател на Локомотив Пловдив Ален Ожболт. Слован имаше сериозно игрово предимство и логично

4 месеца по-късно: Наказаха Ерик Дайър, който се качи на трибуните, за да се бие с фен

Футболистът на "Тотнъм" Ерик Дайър получи наказание от 4 мача и парична глоба от 40 хил. паунда заради провинение преди 4 месеца. След мача срещу "Норич" от турнира за Купата на Англия на 4 март, Дайър прескочи рекламните пана и се качи при феновете. Той търсеше конкретен запалянко, за когото твърдеше, че е обиждал брат му. До по-сериозен инцидент