Топ вести

Световен Футбол

Манчестър Юнайтед се сгромоляса с гръм и трясък срещу последния насред "Олд Трафорд"

Истинска сензация поднесе последният в класирането Шефилд Юнайтед, след като победи насред "Олд Трафорд" тима на Манчестър Юнайтед с резултат 2:1 в мач от 20-ия кръг на английската Висша лига. Кийн Браян откри в 23-ата, но Хари Магуайър изравни в 64-ата минута. Оливър Бърк обаче дари "остретата" с така важните три точки в 74-ата минута. Gulliver/GettyImages

Ювентус прегази СПАЛ за Купата, предстои Дерби Д'Италия на 1/2-финалите

Отборите на Ювентус и СПАЛ играят при резултат 4:0 в ¼-финаелн мач от турнира за Купата на Италия. В 16-ата Алваро Мората откри след точно изпълнена дузпа, а в 33-ата минута Джанлука Фработа удвои. Деян Кулушевски направи класиката в 78-ата, а Федерико Киеза оформи крайния резултат в четвъртата минута от добавеното време на двубоя. Така съперник на

Барса изтръпна, но вече е на четвъртфиналите за Купата

Барселона успя да повали втородивизионния Райо Валекано с 2:1 в двубой от осминафиналите на Купата на Краля. Гостите уцелиха две греди през първата част, съответно дело на Френки Де Йонг и Рики Пуч, Лео Меси добави така и през второто полувреме. Фран Гарсия шокира момчетата на Роналд Куман в 63-та минута с попадение. Все пак, в 70-та минута Меси върна

Блокът на Уулвс парира дебюта на Тухел в Челси

Германецът Томас Тухел дебютира начело на Челси с нулево равенство (0:0), след като в мач от 20-ия кръг „сините” не успяха да победят Уулвърхемптън на своя „Стамфорд Бридж”. Безспорен факт е, че лондончани бяха далеч по-атакуващият отбор в хода на срещата, ала перфектната игра в отбрана на „вълците” парира десетките опити за нападение от страна на

Евертън и Лестър не се победиха

Отборите на Евертън и Лестър не се победиха и завършиха 1:1 в двубой от 20-ия кръг на английската Премиър лийг. Хамес Родригес откри за "карамелите" в 30-та минута, а Юри Тилеманс изравни в 67-ата. Така Лестър остана трети във временното класиране с актив от 39 точки, докато Евертън е седми с 33. "Карамелите" първи успяха да нанесат удар, след като

Аталанта изхвърли Лацио от Купата на Италия

Аталанта отстрани Лацио от турнира за Купата на Италия след победа с 3:2 в 1/8-финал. Почти цяло второ полувреме "бергамаските" играха с 10 души, след като бившият защитник на Лудогорец - Хосе Паломино бе изгонен с директен червен картон в 53-ата минута. Аталанта поведе още в 7-ата минута чрез Берат Джимсити, който вкара с удар отблизо. Малко след

Трилър в края донесе успеха на Бърнли срещу Астън Вила

Гол с глава на Крис Ууд късно през второто полувреме донесе успеха на Бърнли след обрат над Астън Вила в истински трилър на „Търф Муур”. Бирмингамци водеха в резултата с 2:1 14 минтуи преди края, но гол на Дуайт МакНийл, след което центриране от него за Ууд донесоха успеха за „виненочервените”. Гостите доминираха през първото полувреме, а Оли Уоткинс

Севиля се саморазправи с Валенсия е на 1/4-финал за Купата

Севиля победи Валенсия с 3:0 и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Испания по футбол. Два гола за тима на Жулен Лопетеги отбеляза Люк dе Йонг, а едно попадение добави Иван Ракитич. Де Йонг откри резултата след удар с глава в 20-ата минута, а 13 по-късно покачи на 2:0 след асистенция на Сусо. В 38-ата минута Ракитич с красиво изпълнение

Брайтън и Фулъм не си помогнаха с нулево реми

Брайтън и Фулъм завършиха 0:0 в среща от 20-ия кръг на Висшата лига в сблъсъкът на дъното между 18-ия и 17-ия в класирането. Домакините имаха двете най-добри възможности за попадение през първото полувреме, когато първо Леандро Тросар пропусна след изстрел от няколко метра, но Алфонс Ареола се справи, а няколко минути по-късно той отказа и Люис Дънк,

Шефилд удари втори шамар на Ман Юнайтед

Въпреки натиска на домакините, отново Шефилд успя да поведе в резултата в 74-ата минута. След настоятелна атака на "остриетата" отдясно и, след като на няколко пъти топката бе изчиствана, тя се озова в Оливър Бърк, който шутира, получи се рикошет в Туанзебе и след това в граната греда и попадна във вратата на Де Хеа за 1:2. Следете ни навсякъде и по