Топ вести

Други Спортове

Тихомир Иванов трети на Диамантената лига в Лондон

Снимка: ММС, архив Иванов регистрира 224 сантиметра от първи опит, но след това направи три фаула на 227 сантиметра Нов сериозен успех за Тихомир Иванов! Плевенчанинът завърши на трето място в скока на височина на турнира от Диамантената лига в Лондон. Иванов регистрира 224 сантиметра от първи опит, но след това направи три фаула на 227 сантиметра

Валерия Ватова остана на косъм от престижен медал

Българката Валерия Ватова достигна до отличното четвърто място във финала на лента на световното първенство по художествена гимнастика за девойки до 19-годишна възраст. Ватова се представи много добре във финала, като младата пловдивчанка остана на косъм от призовата тройка.

Тежкият нокдаун, в който Ривас прати Дилиън Уайт

Британският боксьор в тежка категория Дилиън Уайт спечели титлта временен шампион на WBC, след като победи колумбиеца Оскар Ривас в Лондон. Победата обаче можеше да отиде и у южноамериканеца, след като към края на мача той прати Уайт в нокдаун. Това се случи в началото на деветия рунд, когато британецът бе свален с мощен ъперкът. Все пак той се възстанови

Йейтс взе 15-ия етап на Тура, интригата на върха се завърза

Британецът Саймън Йейтс от тима на "Мичълтън-Скот" спечели 15-ия етап от Обиколката на Франция, който се оказа крайно интересен и завърза още повече интригата за "жълтата фланелка". Йейтс бе най-бърз по 185-километровото трасе от Лиму до Фора Прат д'Алби, по което бяха преодолени три височини от първа и една от втора категория. Британецът успя да се

Мани Пакяо нанесе първа загуба на Кийт Търман

Мани Пакяо спечели суперсблъсъка с Кийт Търман в Лас Вегас. Двамата се изправиха един срещу друг в битка за титлата на Световната боксова асоциация в полусредна категория. 40-годишният филипинец спечели по точки след 12-рундова тежка битка. Така той нанесе първата загуба на Търман в професионалната му кариера. Победителят се определен от съдийските

Страхотен обрат над Холандия донесе петото място на България на Европейското до 20 години

България завоюва петото място на европейското първенство по баскетбол за мъже до 20 години в дивизия "В", след като в последния си мач на шампионата в португалския град Матосиньош се наложи над Холандия с 92:84 (19:25, 23:20, 18:26, 32:13). Играчите на треньора Васил Христов изоставаха през почти всички от първите 30 минути на мача, като пасивът им

Аоияма приключи с положителен баланс в Нагоя

Даниел Иванов завърши с победа участието си в Големия летен турнир по сумо в Нагоя. Българинът, който е с ранг "маегашира-2", победи "маегашира-3" Тойоношима чрез "цукитаоши". Балансът на българския сумист след 15-ия и последен ден от турнира е 8 успеха и 7 поражения. Победител в надпреварата стана "йокодзуна" Какурю с баланс от 14-1. В 15-ия кръг

Още един американец отказа да играе на Световното в Китай

Само 24 часа, след като лидерът на Хюстън Рокетс Джеймс Хардън обяви, че няма да облече екипа на САЩ за Световното първенство в Китай през това лято, още един баскетболистист на „Ракетите“ – Ерик Гордън отклони повиквателната за националния отбор, като към този момент причините за това негово решение не са оповестени. По този начин гардът на Хюстън

Йоана Илиева в топ 64 на най-добрите сабльорки в света

Йоана Илиева записа отлично представяне на световното първенство по фехтовка в Будапеща и влезе сред 64-те най-добри на сабя. Носителката на Световната купа за девойки до 20 години за 2019 и бронзова медалистка от шампионата на планетата за девойки в Полша излезе от групите с четири победи и две загуби. В първата си среща в елиминациите тя се изправи

Шампионка по плуване за първи път не спечели

Петкратната олимпийска шампионка Кейти Ледецки за първи път в кариерата си не успя да спечели титла на голямо първенство в една от коронната си дисдциплина – 400 м свободен стил. Американката остана втора в Гуанджоу (Република Корея), като изостана с 1,21 сек от 18-годишната шампионка Ариарне Титмус (Австралия) – 58,76 сек. Ледецки има и 14 титли от