Топ вести

БГ Футбол

Етър - Витоша 1:0 /първо полувреме/

Етър води с 1:0 на полувремето срещу Витоша. Единственото попадение до моменат отбеляза Яни Пехливанов в 42-ата минута. Малко преди това, в 26-ата минута, Емил Гъргоров изпусна дузпа за бистричани. Всичко най-интересно от първите 45 минути можете да видите във видеото.

Лудогорец се върна на върха в родното първенство

Лудогорец се наложи с 2:0 над Арда (Кърджали) като домакин в мач от десетия кръг на родното футболно първенство. До почивката Лудогорец имаше пълно превъзходство, а гостите от Арда не застрашиха нито веднъж вратата на домакините. Играта се водеше в половината на кърджалийци и домакинският натиск доведе до откриване на резултата в 35-ата минута. Тогава

Паулиньо от „Левски“ е „Футболист на месец август“

Днес в Пресклуб „България“ нападателят на „Левски“ Паулиньо получи наградата за Футболист №1 на август – малката „Златна топка“ във формата на значка. Острието на синия клуб победи в анкетата сред спортните медии с 10 от общо 19 гласа, след като преди това бе избран от футболните треньори и специалисти и за „Играч на 6-и кръг“. Следващите в подреждането

Бербатов кандидат за висок пост в Манчестър Юнайтед

Само преди няколко дни Димитър Бербатов официално обяви края на активната си кариера на футболист, но вече е спряган за ново поприще. При това какво. Според вестник “Манчестър Ивнинг Нюз”, той е сред възможните опции за поста на спортен директор в бившия му клуб Манчестър Юнайтед, предава gong.bg. Изданието смята, че трима бивши играчи на “червените

Гамените на Левски нанесли щети за 50 000 лева на стадион "Славия"

Стойността на всяка от счупените седалки от феновете на Левски по време на столичното дерби със Славия, е 50 лева. Това означава, че само за нарушеното имущество на стадиона на "белите" се дължат над 43 000 лева, предаде "Тема: Спорт". Отделно за монтаж и други ремонтни дейности ще отидат около 7-8 хиляди лева, прогнозираха от "Овча купел". Очаква

Георги Василев-Гочето: 7:1 над ЦСКА не се забравя

На почивката на мача казах на играчите да продължат да вкарват 7:1! Този кошмар продължава да преследва феновете на ЦСКА и до днес. А за "сините" запалянковци "седмицата" се е превърнала в свещено число. На днешния ден, 23 септември, преди точно 25 години "Левски" размазва ЦСКА за най-голямата победа в историята на вечното дерби. Подобрен е рекордът

Реабилитиран португалец преподписва с ЦСКА

Рубен Пинто е пред нов договор с ЦСКА. 27-годишният португалец се завърна на терена в мача срещу Царско село, след като пропусна доста мачове на "армейците" заради конфликт по решение на треньора Люпко Петрович. В момента Пинто и ръководството водят преговори за нов контракт. Настоящото споразумение между двете страни изтича в края на сезона. Твърде

Красен Кралев: Имаме реални шансове да бъдем домакини на Евро 2028 или Евро 2032

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев обясни на какъв етап е идеята за кандидатура на България в коалиция с Румъния, Гърция и Сърбия за домакинство на Евро 2028 и Евро 2032. Кралев заяви, че шансовете ни да бъдем домакини на Европейско първенство са реални и в плановете влиза построяването на 3-4 стадиона за 30 000 зрители. "Забавихме се малко,

Красен Кралев внесе яснота около "Армията"

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев внесе яснота около въпроса с реконструкцията на стадион "Българска армия". Той говори пред журналисти на днешното откриване на кампанията Be active. "Работим. В момента се подготвя създаването на дружество, има и издадена виза. Проектантите работят. Има процес, който трябва да бъде извървян", заяви спортният

Левски започва подготовка за визитата си на Спартак (Варна) от Купата на България

Днес Левски започва подготовка за гостуването си на Спартак Варна от турнира за Купата на България. Двубоят е в сряда, 25 септември, от 16:00 часа на стадиона в Балчик и ще бъде предаван пряко по Диема спорт, пише „Тема спорт“. Вчера сините имаха почивен ден. Соколите се намират в подем. Те започнаха по ужасен начин сезона във Втора лига. В първите