Топ вести

Топ вести

Третата поредна победа на Левски вбеси Любо Пенев

Левски тресна с 1:0 Хебър в Пазарджик в среща от 23-ия кръг на Първа лига. Така сините продължиха с възхода си след подновяването на шампионата ни. Единственото попадение в мача заби Фабио Лима (74-ата минута) след свирепа тупалка. Преди това гол на домакините бе отменен от ВАР заради тънка засада. След тази трудна победа "сините" събраха 44 и отново

Нова смазваща победа на Арсенал в Англия

Арсенал постигна поредна разгромна победа във Висшата лига на Англия. Този път "топчиите" размазаха като гости Шефилд Юнайтед с 0:6. Мартин Йодегор откри резултата в петата минута, а след автогол на Джейдън Богъл удвои аванса на гостите в 13-ата минута. Габриел Мартинели се разписа в 15-ата минута, а Кай Хавертц го направи в 25-ата минута. Деклан Райс

№1 в Кърджали го избираш ти!

Отборите на Арда и Пирин играят помежду си в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на стадион „Арда” стартира в 15,00 часа и може да го гледате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg също ще проследим развитието на срещата на живо. В сайта ни вече имате възможност и да гласувате за Играч на мача, като победителят

Ще разцъфне ли "казанлъшка роза" на вратата на ЦСКА 1948?

1948 - Петър Маринов. Той изигра първия си мач срещу Лудогорец и въпреки добрите му изяви, "червените" загубиха с 0:2. 23-годишният страж бе похвален от своя треньор Николай Панайотов, а на зрителите се понрави най-много мъжката му реакция след зловещия сблъсък с Квадво Дуа в 66-ата минута. В опита си да засече прострелно центриране, нападателят на

БГ Футбол

Десет от Янтра превзеха София и удариха лидера Септември

Септември София и Янтра Габрово играят при резултат 1:2 в среща от 23-ия кръг на родната Втора лига. Велислав Василев откри за гостите още в петата, но Симеон Александров изравни в 24-ата минута. Айвън Ангелов даде нов аванс на гостите в 57-ата минута. Капитанът на "ковачите" Петър Казаков беше изгонен за два жълти картона в 78-ата минута. Срещата

ЦСКА не се затрудни за класика с Берое

Слави Шопов използва шанса с два гола и асистенция ЦСКА победи Берое с 3:0 у дома в мач от 23-ия кръг на Първа лига. На Националния стадион „Васил Левски“ старозагорци играха с човек по-малко в голяма част от двубоя и не успяха да затруднят своя съперник. Треньорът на „червените“ Нестор ел Маестро даде шанс в стартовия състав на халфа Станислав Шопов

Световен Футбол

АНКЕТА: Лима vs Рашфорд – кой гол беше по-добрият?

В рамките на по-малко от 24 часа по терените на Премиър лийг и efbet Лига паднаха два сходни гола. Отлично съзнаваме разликите във всеки един аспект на двете първенства, но със сигурност головете на Маркъс Рашфорд от Манчестър Юнайтед срещу Манчестър Сити и този на Фабио Лима за Левски срещу Хебър Пазарджик приковават вниманието на футболните фенове

Интер е все по-близо до титлата след успех над Дженоа

Интер постигна 12-а поредна победа във всички турнири, като това беше една от най-трудните в този исторически за тима период. "Нерадзурите" на Симоне Индзаги триумфираха с 2:1 при домакинството си на Дженоа в среща от 27-ия кръг на Серия "А" и вече са тотално недостижими на върха. Те събраха актив от 72 точки и водят с цели 15 на втория Ювентус, като

Шампионска Лига

Алгуасил се надява на чудо срещу ПСЖ

Старши треньорът на Реал Сосиедад Иманол Алгуасил каза на пресконференцията преди реванша с Пари Сен Жермен от осминафиналите в Шампионската лига, че се надява да види играта, която тимът му е показал в първия мач в Париж. Баските загубиха с 0:2 във френската столица, но затрудниха сериозно един от фаворитите в турнира. Проблем за Алгуасил е, че в

Волейбол

Алекс Николов най-резултатен за успеха на Лубе над Верона

Националът Александър Николов и тимът му Кучине Лубе (Чивитанова) завършиха на четвърта позиция в италианската Суперлига. Воденият от новия национален селекционер на България Джанлоренцо Бленджини тим записа 15-а победа, след като надигра Рана Верона и Алекс Грозданов с 3:0 (27:25, 25:19, 25:22) в "AGSM Форум". Алекс Николов се разписа с 16 точки (2

Тенис

Себастиан Баес заслужи шеста титла в кариерата си

Мобилната версия на Tennis24.bg ( m.tennis24.bg ) може да видите ТУК !

Гришо се отдалечи от Топ 10

Най-добрият българският тенисист Григор Димитров запази 13-ото си място в световната ранглиста на АТР при днешното обновяване на класацията. Гришо обаче се отдалечи от Топ 10 след силното представяне на Каспер Рууд и Алекс де Минор през миналата седмица. Норвежецът проби в челната десетка и вече е девети. Де Минор е десети с 3210 точки, докато Григор

Томова отстъпи с една позиция в ранглистата

Зимни Спортове

Резултатите от НХЛ

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон: Вашингтон - Аризона 2:5 Лос Анджелис - Ню Джърси 5:1 Бъфало - Уинипег 2:5 Минесота - Сан Хосе 4:3 Анахайм - Ванкувър 1:2 Едмънтън - Питсбърг 6:1 Лидери в отделните дивизии Източна конференция Атлантическа дивизия: Флорида 86, Бостън 84, Торонто 78 Столична дивизия:

Зографски остана 18-и в Лахти

Владимир Зографски остана на 18-о място в старта от Световната купа по ски скок в Лахти. Българинът направи 126.0 метра в първия опит от 130-метровата шанца, а във втория даде 120.0. Тези два опита плюс оценката за стил му отредиха актив от 223.8 точки. Същият точков резултат, но с два скока от по 118.5 метра, имаше и американецът Тейт Франц от САЩ,

Други Спортове

"Левски" безпогрешен и в Пазарджик - Труд

"Трябва да бъдем скромни" - Каземиро призова Манчестър Юнайтед да следва примера на Манчестър Сити

Серията на Роналдо приключи - Ал Насър с първа загуба за годината

Ал Насър допусна първа загуба за годината, след като отстъпи с 0:1 при гостуването си на Ал Аин от Обединените арабски емиртства в първи мач от четвъртфиналите на Шампионската лига на Азия. Реваншът е след една седмица в Саудитска Арабия. Преди днешния мач Ал Насър имаше две загуби от миналия август - той загуби един мач в първенството в началото на

Формула 1: Обзор (Гран при на Бахрейн, 04.03.2024)

Сезон 2024 във Формула 1 започна миналата събота с Гран При на Бахрейн. На пистата "Сахир" интрига за първото място нямаше, тъй като Макс Верстапен отново домнираше. Втори пък завърши неговия съотборник - Серхио Перес. Какво се случи в Бахрейн може да си припомните в Обзора по DIEMA SPORT 3 - гледайте видеото.