placeholder

Топ вести

Топ вести

Графиката показа - има засада при втория гол на Черно море срещу ЦСКА

Черно море спечели с 2:0 срещу ЦСКА в двубоя от 21-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион „Тича“. Второто попадение за „моряците“ в 62-та минута е изключително спорно, а повторенията показаха, че е трябвало да бъде маркирана засада на Аристоте Ндонгала. Мирослав Енчев центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Ндонгала стреля с глава, Витаутас

Йоан Тодоров с добра квалификация, трима българи в слалома на световното утре

Йоан Тодоров направи така, че България да има трима представители в слалома на световното. Той зае 11-ото място в квалификацията, което му даде право да стартира в неделя заедно с Алберт Попов и Камен Златков. Тодоров бе на 26-о място в първото спускане, но във второто даде второ време от всички и се изкачи до 11-ото. Първите 25 се класират за основното

Любо забрави да изключи ютията на ЦСКА

Отборът на ЦСКА записа загуба в дебюта на Любослав Пенев начело на „червените”. Столичният тим бе надвит с 0:2 от Черно море, а в новия епизод на „Без Бутонки” ще може да видите коментара на Ники Александров за изминалия дуел на „Тича”. Още по темата: Илиев писа "Слаб 2" на ЦСКА при дебюта на Любо Пенев Любо Пенев: Ще работим срещу времето, но няма

Битката между Ботев Пд и Славия в снимки

Ботев Пд надви Славия с 1:0 в мача от 21-ия кръг на Първа лига. Единственият гол на Коматево отбеляза Антонио Вутов в 10-ата минута. Най-добрите кадри от мача може да видите в прикачената галерия!

БГ Футбол

Павел Колев: Приоритетите пред Левски в момента не са титла, може да има нови попълнения до дни

Изпълнителният директор на Левски Павел Колев обяви, че очаква сериозна подкрепа от феновете през тази пролет, а също така, че другата седмица може да пристигнат нови футболисти. Той не скри, че "сините" имат сериозни амбиции, но на този етап приоритетът на клуба не е титлата. "Апетитите на Левски в първенството винаги са били големи. В исторически

Ангелов: Валери Божинов? На този свят може без всеки футболист

Старши треньорът на Ботев Враца Сашо Ангелов говори след успеха над Витоша Бистрица с 1:0 в първия пролетен кръг на Първа лига. "Направихме някои промени през втората част. Към 60-ата минута самия отбор на Бистрица отпадна физически. Там трябваше още малко повече увереност", заяви той. "На полувремето им припомних труда, които са хвърлили през зимата

Фенският тръст на "Левски" приветства Васил Божков

Запалянковският тръст "Синя България" "приветства и подкрепя всички усилия, свързани с превръщането на Левски във финансово независим клуб и разбиване на продължилия твърде дълго порочен модел на управление", се казва в позиция на фенската организация след среща с новия собственик на клуба Васил Божков. Тръстът, който притежава 10 процента от акциите

Дерменджиев смени Букарев с Мечо в щаба на "Левски"

Старши треньорът на "Левски" Георги Дерменджиев реши да извърши промяна в щаба си. Той освободи от него първия си асистент Асен Букарев и го замени с друг бивш футболист на "сините" - Димитър Телкийски-Мечо. Дерменджиев е уведомил Букарев за решението си след тренировката в петък. Бившият национал бе помощник и на предишния наставник на "Левски" Славиша

Световен Футбол

Ман Сити се справи с четвъртодивизионната сензация във ФА Къп

Манчестър Сити съвсем очаквано се класира за 1/4-финалите на Купата на Англия, след като победи с 4:1 като гост сензацията в турнира до момента Нюпорт Каунти. Четвъртодивизионният тим игра смело през първата част и удържа равенството, но след почивката се огъна след голове на Льорой Сане (51') и Фил Фодън (75'). В края голмайсторът на Нюпорт Педрейг

Десподов вдъхнови Каляри за обрат срещу Парма

Кирил Десподов вдъхнови Каляри за обрат срещу Парма ! Българският национал влезе в игра за тима си в 56-ата минута при резултат 0:1 и помогна на сардинци да обърнат развоя на срещата до 2:1 Макар и да не бе замесен пряко при головете на своя тим, Десподов раздвижи играта на тима в предни позиции. Попадението за тима от Емилия-Романя отбеляза Юрай Куцка

Пьонтек води Милан към Шампионската лига

Милан продължи възхода си с успех над Аталанта с 3:1. "Росонерите" си тръгнаха с трите точки от тежкото гостуване в Бергамо, а за пореден път в герой за "Дявола" се превърна Кшищоф Понтек.  Бергамаските поведоха с гол на Ремо Фрюлер в 33-ата минута, а в първата минута на добавеното време Кшищоф Пьонтек вкара много красив гол след центриране на Рикардо

Барса се завърна на победния път, макар че Меси пропусна дузпа

Испанският шампион Барселона надви с 1:0 гостуващия Валядолид в мач от 24-тия кръг на Ла Лига. Лионел Меси отбеляза единствения гол в 43-тата минута от дузпа. През второто полувреме "блаугранас" изпуснаха много положения, като Лео изтърва нова дузпа, а Луис Суарес пропусна три отлични голови възможности. Каталунците се завърнаха към победата след две

Шампионска Лига

Санкт Петербург иска да приеме финала в Шампионската лига през 2021 г.

/КрОСС/ Р уският футболен съюз в подал заявка за домакинство на финала на Шампионската лига през сезон 2020-21 в Санкт Петербург, съобщи за ТАСС генералният директор на федерацията Александър Алаев. Решението за мястото на провеждане на този двубой ще бъде взето на заседание на Изпълкома на УЕФА през май или юни тази година. Русия прие финала на Шампионската

УЕФА определи като успешен дебюта на видеоповторенията в Шампионската лига

Технологията за видеоповторения (VAR) е работила перфектно на всички стадиони, обявиха от Европейската футболна федерация (УЕФА) след двубоите от осминафиналите в Шампионската лига. Повторенията дебютираха в турнира именно от фазата на 16-те най-добри и бяха използвани в някои от срещите. Според шефа на съдиите в УЕФА Роберто Розети технологията е

Шефът на Лион призова за отмъщение срещу Барселона

Президентът на Олимпик Лион Жан-Мишел Ола призова своите футболисти за отмъщение срещу Барселона. Ола припомни, че Лион отпадна от Барселона в Шампионска лига през 2009 година. „Ние вярваме, че във вторник ще живеем изключителна вечер. Ние ще търсим отмъщение срещу Барселона, тъй като последният път, когато се срещнахме те ни отстраниха“, коментира

Почетино горд от Тотнъм: Момчетата ми са герои

Мениджърът на Тотнъм Маурисио Почетино не спести похвали към футболистите от отбора след победата с 3:0 над гостуващия Борусия Дортмунд в първия осминафинал от Шампионската лига. "Щастливи сме. Момчетата заслужават много ласкави думи, защото показаха страхотна игра. Играчите ми са герои", заяви аржентинският спец. "Не бих казал, че бяхме нерви в началото,

Волейбол

Раковски с измъчена победа над Казанлък

Волейболният отбор на Раковски (Димитровград) записа 6-а победа в НВЛ-жени, след като се наложи много трудно и драматично вкъщи над Казанлък Волей с 3:2 (25:11, 28:26, 25:27, 22:25, 15:9) в мач от 11-ия кръг, игран тази вечер в зала "Младост". Така волейболистките на Габриела Айшинова са на 4-о място във временното класиране с 6 победи, 5 загуби и

Добруджа с чиста победа над Миньор

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) записа безпроблемна 12-а победа в Суперлигата на България, след като победи у дома Миньор (Перник) с 3:0 (25:17, 25:20, 25:14) в среща от 18-ия кръг, играна тази вечер пред около 500 зрители в зала "Добритица". Така добричлии са на 3-о място във временното класиране с 12 победи, 6 загуби и 39 точки, но преди

Спорт: Нефтохимик отпадна от турнира за Купата на Европейската волейболна конфедерация при мъжете

Снимка: Информационна агенция "Фокус" Волейбол: Българският шампион загуби с 0:3 (23:25, 17:25, 19:25) и с 11:15 в "златния гейм" при гостуването си на гръцкия Олимпиакос в двубой-реванш от четвъртфиналите за Купата на Европейската волейболна конфедерация. Най-много точки за Нефтохимик отбелязаха Николай Учиков (16 т.) и съотборникът му Георги Петров

Берлин приема два финала от Шампионската лига

Финалите във волейболната Шампионска лига и при мъжете, и при жените ще се проведат в Берлин. За първи път в историята и двете срещи, определящи носителите на титлата, ще се проведат на едно и също място. Домакин на волейболните спектакли ще бъде "Макс Шмелинг Хале" в немската столица. От този сезон в сила е нов формат на турнира. На четвъртфинали

Тенис

Сесил Каратанчева на финал в Аризона

Българката Сесил Каратанчева се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове в Съпрайз, Аризона (САЩ) с награден фонд от 25 хиляди долара. Поставената под номер 3 Каратанчева разгроми на полуфиналите втората в схемата американка Али Кийк с 6:1, 6:3 за 54 минути. Кийк е номер 148 в световната ранглиста на WТА. Каратанчева доминираше изцяло

Ясен е финалът в Ротердам: Вавринка надделя над Нишикори

Швейцарецът Стан Вавринка постигна много трудна, но ценна победа над Кей Нишикори във втория полуфинал на ATP 500 в Ротердам. Вавринка победи японеца в три сета – 6:2, 4:6, 6:4 за два часа и 16 минути игра. Първият сет стартира магическо за швейцарецът, който направи два пробива, за да дръпне с 4:0. Последва едно връщане на сервиса на Вавринка от страна

Шиникова на финал в Търнава

Националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове в зала в Търнава (Словакия) с награден фонд 25 хиляди долара. Българката направи обрат и победи Александра Каданцу (Румъния) с 3:6, 7:5, 6:3 за 2:29 минути игра. Шиникова стигна до пробив в последния 12-ия гейм, с който спечели втория

Мертенс триумфира с титлата в Доха

Белгийката Елизе Мертенс спечели титлата от турнира по тенис на твърди кортове в Доха, Катар, след като на финала победи доскорошната водачка в световната ранглиста Симона Халеп (Румъния) с 3:6, 6:4, 6:3. За Мертенс това бе първа титла от турнир от такова високо ниво, а белгийката направи запомнящ се обрат, за да стигне до крайната победа. При 3:3

Зимни Спортове

Германка взе преследването на 10 км в биатлона

Германката Денизе Херман спечели преследването на 10 километра в Солджър Халоу (САЩ) от Световната купа по биатлон за жени. За нея победата бе трета в цялата ѝ кариера и тя дойде въпреки двете грешки в стрелбата. Германката пресече финалната линия с време 28.03.4 минути, като остави на 4.2 секунди зад себе си сънародничката си Франциска Хилдебранд

Увредена кръстна връзка вади Щефан Луитц до края на сезона

Състезателят по ски алпийски дисциплини Щефан Луитц ще пропусне остатъка от сезона. Германецът е контузил коляното си при падането в гигантския слалом вчера на световното първенство в шведския зимен център Оре. Веднага след болезнената среща със снега Луитц беше откаран в болница в Йостерсунг за преглед на лявото му коляно. Лекарите са установили увреждане

Александър Георгиев с 31 спасявания за победа на Ню Йорк Рейнджърс

Вратарят с български корени Александър Георгиев завърши с 31 спасявания при победата на Ню Йорк Рейнджърс като гост на Бъфало с 6:2 в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига. Георгиев спаси 13 удара към вратата си в последната третина, а в началните шест минути спря ударите на Расмус Далин и Тейдж Томпсън. Владислав Наместников отбеляза

Италианец и американка най-бързи в спринта в ски бягането в Коне

Италианецът Федерико Пелегрино и американката Джесика Дигинс спечелиха спринтовете при мъжете и при жените в Коне (Италия) от Световната купа по ски бягане. За радост на феновете по трибуните световният шампион Пелегрино направи един от най-добрите си стартове през сезона и измина 1,6-километровата дистанция за 3:09.07 минути, като остави на 0.48 секунди

Други Спортове

Левски Лукойл потрепери в Пловдив, но е на финал за Купата на България

Отборът на Левски Лукойл загуби при визитата си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) със 77:87 (23:19; 18:24; 19:20; 17:24) във втория сблъсък от полуфиналната серия в турнира за Купата на България, но въпреки това, шампионите си осигуриха място на финала, след като в първата среща си подсигуриха преднина от 18 точки. Божидар Аврамов беше най-резултатен

Николай Стоянов: Радвам се, че сме на финал

Играчите на Академик играха със самочувствие, поздравявам ги, каза още гардът на Берое “ Първо искам да поздравя отбора на Aкадемик, изграден изцяло от млади български играчи. Играха със самочувствие. Единственото хубаво след тази среща е класирането напред. Радвам се, че сме на финал . Надявам се в паузата, която предстои всички да се възстановят

Ел Класико на финала за Купата на Краля по баскетбол

Феновете на испанския баскетбол със сигурност ще останат доволни от очертаващото се зрелище във финала за Купата на Краля. Причината е, че там ще спорят непримиримите съперници Реал Мадрид и Барселона. Мечтаното Ел Класико за трофея стана факт след успеха на "белите" над Ховентут Бадалона във втория полуфинал с 93:81. Така в неделя вечерта феновете

Тежка санкция за тима на Везенков за драмите срещу ПАО

Гръцката федерация по баскетбол наказа Олимпиакос с отнемане на 6 точки от актива на тима в шампионата заради неявяването им на терена за второто полувреме в полуфинала за Купата на страната срещу Панатинайкос миналата сряда. Тимът на Олимпиакос, в който играе Александър Везенков, вече има 25 точки вместо 31 и се смъкна на шестото място, след като