Топ вести

Топ вести

Манчестър Юнайтед се сгромоляса с гръм и трясък срещу последния насред "Олд Трафорд"

Истинска сензация поднесе последният в класирането Шефилд Юнайтед, след като победи насред "Олд Трафорд" тима на Манчестър Юнайтед с резултат 2:1 в мач от 20-ия кръг на английската Висша лига. Кийн Браян откри в 23-ата, но Хари Магуайър изравни в 64-ата минута. Оливър Бърк обаче дари "остретата" с така важните три точки в 74-ата минута. Gulliver/GettyImages

"Левски" с нова победа в контролите

Тимът на "Левски“ победи „Копер“ с 2:1 в третата си контрола по време на лагера в Хърватия. Попаденията за „сините“ отбелязаха Робърта и Стивън Петков през първата част. „Сините“ започнаха по-активно двубоя и атакуваха още от първите секунди. В 12-ата минута Насиру Мохамед открадна една топка в центъра на терена, пусна извеждаш пас към Здравко Димитров

Левски подписа с юноша на Атлетико Мадрид

Левски подписа договор със защитника Начо Монсалве. Сините обявиха транфера на официалния си сайт . Договорът на Начо Монсалве е за 18 месеца. Испанецът ще се присъедини към лагера на Левски в Умаг утре. Бранителят е роден на 27 април 1994 година в Мадрид и е юноша на Атлетико . Подписва първия си професионален договор през 2013-а, като записва един

Алберт Попов след успеха: С малко късмет нещата ще се случат

Алберт Попов , който завърши на шесто място в слалома в Шладминг бе много щастлив след успеха си. "Здравейте, днес записахме шесто място. Много сме щастливи. Програмата ни продължава в Шамони. Чувствам се във форма. С малко късмет нещата се получат. Стискайте ни палци", обяви Попов, предаде dsport.bg .

БГ Футбол

“Орлетата” приемат ЦСКА (София) в контрола

Снимка: ФК "Пирин" Двубоят е на стадион “Христо Ботев” на 29 януари от 13:30 ч. Пирин ще срещне ЦСКА (София) в четвъртата си контрола от началото на зимната подготовка. Двубоят с тима на Бруно Акрапович ще се проведе на стадион “Христо Ботев” в петък, 29 януари, от 13:30 ч. и ще бъде излъчен на живо в официалната ни страница във Фейсбук и в официалния

Шеф в Етър разясни за напреженението между Боруков и алжиреца

Директорът на Етър Страцимир Тинчев, призна, че е имало спречкване между звездата на великотърновци Преслав Боруков и дошлия на проби Мурат Сатли. Алжирецът в последствие бе изгонен от старши треньора Александър Томаш, като се твърдеше, че е имало и сбиване между двамата футболисти. Алжирец се сбил със звездата на Етър, Томаш го изгони “Информациите

Нов футболист дойде в ЦСКА на проби

Нов футболист е пристигнал на проби в ЦСКА, като дори е направил и първа тренировка днес следобед, пише Блиц. Той е ганаец и ще остане на тестове при „червените“ за десетина дни. Играчът може да се подвизава успешно на два поста - централен нападател и втори такъв. 91 снимки С „армейците“ от няколко дни тренира ганаецът Иса Худа. Той взе участие и

Снегът в Пловдив промени програмата на Ботев

Снегът, който валя в Пловдив, промени програмата на Ботев. Днешното занимание на "канарчетата" се проведе на изкуствения терен на клубната база в Коматево. В събота Ботев ще изиграе третата си контролна среща. Пловдивчани приемат Берое на централния терен на „Футболен комплекс Ботев 1912“. Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение

Световен Футбол

Ювентус прегази СПАЛ за Купата, предстои Дерби Д'Италия на 1/2-финалите

Отборите на Ювентус и СПАЛ играят при резултат 4:0 в ¼-финаелн мач от турнира за Купата на Италия. В 16-ата Алваро Мората откри след точно изпълнена дузпа, а в 33-ата минута Джанлука Фработа удвои. Деян Кулушевски направи класиката в 78-ата, а Федерико Киеза оформи крайния резултат в четвъртата минута от добавеното време на двубоя. Така съперник на

Барса изтръпна, но вече е на четвъртфиналите за Купата

Барселона успя да повали втородивизионния Райо Валекано с 2:1 в двубой от осминафиналите на Купата на Краля. Гостите уцелиха две греди през първата част, съответно дело на Френки Де Йонг и Рики Пуч, Лео Меси добави така и през второто полувреме. Фран Гарсия шокира момчетата на Роналд Куман в 63-та минута с попадение. Все пак, в 70-та минута Меси върна

Блокът на Уулвс парира дебюта на Тухел в Челси

Германецът Томас Тухел дебютира начело на Челси с нулево равенство (0:0), след като в мач от 20-ия кръг „сините” не успяха да победят Уулвърхемптън на своя „Стамфорд Бридж”. Безспорен факт е, че лондончани бяха далеч по-атакуващият отбор в хода на срещата, ала перфектната игра в отбрана на „вълците” парира десетките опити за нападение от страна на

Евертън и Лестър не се победиха

Отборите на Евертън и Лестър не се победиха и завършиха 1:1 в двубой от 20-ия кръг на английската Премиър лийг. Хамес Родригес откри за "карамелите" в 30-та минута, а Юри Тилеманс изравни в 67-ата. Така Лестър остана трети във временното класиране с актив от 39 точки, докато Евертън е седми с 33. "Карамелите" първи успяха да нанесат удар, след като

Волейбол

Андрей Жеков: Младите трябва да знаят, че не се израства по този начин

Треньорът на волейболния Левски Андрей Жеков не скри огорчението си от загубата от Монтана с 1:3 гейма, довела до отпадането на "сините" от по-нататъшно участие в турнира за Купата на България. Монтана взе реванш и отстрани Левски за Купата на България (снимки) "Във важни моменти от срещата взехме грешни решения. Това си пролича най-вече в третия гейм,

Откриват официално новата зала на "Левски" преди волейболното дерби с ЦСКА

Новата спортна зала "Левски София" на волейболен клуб "Левски" ще бъде официално открита преди мача с ЦСКА от Суперлигата на 29 януари (петък). Събитието ще се проведе от 17,30 часа, а от 18,30 часа е волейболното дерби между "сини" и "червени". Спортна зала „Левски София” е най-новото и модерно съоръжение за спорт в България. То е проектирано и реализирано

Дунав продължава напред за Купата след драма в Белоградчик

Волейболистите на Дунав (Русе) надиграха много трудно и драматично като гости Град (Белоградчик) с 3:2 (25:18, 23:25, 25:19, 22:25, 16:14) в мач от 3-ия кръг на турнира за Купата на България при мъжете. Така русенци отстраниха тима от Белоградчик и продължават напред към следващата фаза на турнира. Успехът идва само 24 часа, след като Дунав спечели

Страхотен Мартин Атанасов с 19 точки, Зираатбанк с 15-а поредна победа в Турция (видео + снимки)

Волейболният национал Мартин Атанасов и неговият Зираатбанк (Анкара) записаха 15-а поредна и общо 17-а победа в турската Лига 1. Играчите на Джампаоло Медей надиграха категорично у дома Соргун Беледийе с 3:1 (25:22, 20:25, 25:11, 25:20) в отложен мач от 11-ия кръг, игран този следобед. По този начин Зираатбанк се изкачи на 3-о място във временното

Тенис

Мъри ще участва на Чаланджър турнир в Италия

Мобилната версия на Tennis24.bg ( m.tennis24.bg ) може да видите ТУК !

Томова се класира за втория кръг в Андрезьо-Бутеон

Втората ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в зала в Андрезьо-Бутеон с награден фонд 60 хиляди долара. Поставената под номер 7 Томова победи участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Амандин Ес с 6:3, 6:2. Така българката си осигури поне осем точки за ранглистата и 935 долара

Доживотни наказания за две руски тенисистки

Зимни Спортове

Георгиев спаси 21 удара, но Рейнджърс отстъпиха на Сейбърс

Александър Георгиев спаси 21 удара, но Ню Йорк Рейнджърс загуби с 2:3 срещу Бъфало в мач от НХЛ. Джак Айхел заби първия си гол за сезона за победата на Сейбърс и по този начин нюйоркчаните загубиха за четвърти пореден път. Айхел вкара рекордните в кариерата си 36 гола през сезон 2020, но беше в най-дългата си серия без попадение от началото на тази

Теса Уорли спечели гигантския слалом в Кронплац

Французойката Теса Уорли спечели гигантския слалом от Световната купа по ски алпийски дисциплини в Кронплац, Италия. Тя победи с общо време 2:11.38 минути и записа първи успех от 27 октомври 2018 година. Уорли, двукратна световна шампионка в дисциплината, беше пета след първия манш с 1:05.11 минута, но със солидно второ спускане за 1:06.27 минута заслужи

Христо Проданов и Костадин Калчев  – топлодарителите, които спасиха 14 деца в планината

Христо Проданов и Костадин Калчев – топлодарителите, които спасиха 14 деца в планината

Сподели 0 Shares 0 0 Историята, която ще ви разкажа е отдавнашна, но тя е повече от актуална и в днешни дни, особено като имаме предвид какви драми се развиха в първите дни на 2021 година в районите на два от най-личните ни върхове – Мусала и най-вече Ботев. Тази случка трябва да се припомня, защото оказва се, че човешката памет е къса. За тази случка

Шампион загина в катастрофа

Шампионът по ски-бягане Николай Чеботко загина при автомобилна катастрофа, обяви официалният сайт на Казахстанския олимпийски комитет. Инцидентът е станал миналата нощ в близост до село Боровое. 38-годишният Чеботко е участвал четири пъти на олимпийски игри. През 2013 г. печели бронзов медал в отборния спринт на световното първенство във Вал ди Фиеме

Други Спортове

Барселона отново мина между капките и продължава напред в Купата на Краля

Ето колко души са платили да гледат боя над Макгрегър

Двубоят между Конър МакГрегър и Дъстин Порие от UFC 257 е продал 1,6 милиона платени транслации, информира в профила си в Twitter журналистът Майк Бон. Това е трети резултат в историята на веригата за смесени бойни изкуства - UFC. На 24 януари ирландецът беше нокаутиран във втория рунд, след като в първия имаше явно преимущество и водеше на Порие по

Челси - Уулвърхемптън 0:0 /репортаж/

Челси - Уулвърхемптън 0:0 /репортаж/ Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play , App Store и AppGallery .

Пиоли: Голямата разлика дойде от червения картон

Треньорът на Милан Стефано Пиоли заяви, че червеият картон е повлиял за крайния резултат в дербито за Купата на Италия срещу Интер загубено с 1:2. "Разочароващо е, че отпаданем, защото имахме амбиции в турнира и искахме да го спечелим. И днес показахме, че сме силен отбор, но в намален състав стана много трудно", заяви след мача Пиоли. "Не знам какво