Топ вести

Топ вести

Левски постигна трудна, но сладка победа над Арда

Левски победи Арда с 2:1 в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов" Футболистите на треньора Петър Хубчев доминираха почти през цялото време на срещата, но трудно стигаха до вратата на гостите и головете паднаха към края на мача. Първо Хали Тиам (70') успя да се разпише, а малко след това влезлият като резерва

Никой не може да отнеме европейския респект към Борислав Михайлов

14 години начело на БФС. Толкова продължи ерата на Борислав Михайлов във футболната ни централа. Мненията за управлението на Боби са противоречиви, което е напълно обяснимо. Винаги ще има недоволни. А и една поговорка гласи, че колкото са  повече враговете ти, толкова много си постигнал в живота. Когато Борислав Михайлов и част от другите „четвърти

Ръководството на Левски с официална позиция за запора на сметките

Ръководството на Левски излезе с официална позиция относно новината от днес, че сметките на клуба са запорирани. Новината бе публикувана от повечето медии, които се позовават на документ, който се е появил в социалните мрежи. Ето и пълната декларация на "сините": Левскари, Акцията “Нито ден без спекулация” продължава. Обикновено не им обръщаме внимание,

Спорт: Черно море победи като гост Витоша Бистрица с 2:0 в мач от 13-и кръг от българската „Ефбет лига“

Снимка: Информационна агенция "Фокус" София. Футбол: Черно море победи като гост Витоша Бистрица с 2:0 в мач от 13-и кръг от българската „Ефбет лига“. Гостите спечелиха двубоя след голове на Родриго Енрике в 54-ата минута и на Дани Кики в 65-ата. Така Черно море се изкачи до пета позиция във временното класиране с 21 точки, докато Витоша е на дъното

БГ Футбол

Павел Колев: Намалихме задълженията към НАП с 3 милиона, Левски е сериозен претендент за титлата

Изпълнителният директор на Левски говори пред медиите след победата на „сините“ над тима на Арда. Той коментира ситуацията в клуба и даде повече подробности за сметките на отбора. "Излязохме с официална декларация за сметките. Обяснихме ясно каква е ситуацията. Има откровена лъжа в поднесената информация още в първото изречение. Има запорирани сметки

Кременлиев: Левски с нищо не беше по-добър от Арда

Спортният директор на Арда Емил Кременлиев бе разочарован от загубата на неговия тим с 1:2 от Левски на "Герена". Ръководителят е на мнение, че "сините" с нищо не са били по-добри от тима от Кърджали и само късмет не е достигнал на тима да си тръгне с нещо от София. "Напълно равностоен мач. Както едните, така и другите можеха да победят. Не ни достигна

Бодуров разкри подробности за атаката на фенове на Левски срещу него

Защитникът на ЦСКА Николай Бодуров призна, че е бил нападнат от група фенове на Левски преди европейската квалификация между България и Англия, загубена от "лъвовете" с 0:6. Ето какво сподели бранителят за инцидента пред страницата "CSKAONLY": "Искам да успокоя феновете. Аз съм напълно здрав. Към колата полетяха няколко плюнки и бутилки, но нищо повече

Генчев: Не сме очаквали, че ще бъде леко, но не очаквахме и да е чак толкова тежко

Световен Футбол

Реал се удави в бурното море на Балеарските острови

Тимът на Реал Мадрид записа първо поражение този сезон в Ла Лига, след като беше надигран от новака Майорка с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Лаго Жуниор още в седмата минута. Играчите на „белия балет“ завършиха срещата с човек по-малко, след като Алваро Одриосола беше изгонен в 74-ата минута. Във втората минута Алваро Одриосола

Жезус откри за Сити

Габриел Жезус откри резултата в двубоя между Кристъл Палас и Манчестър Сити в 39-ата минута.

"Тулуза" изненада "Лил" за първа победа във Франция от 31 август

Отборът на "Тулуза" постигна победа с 2:1 над "Лил" в първия си мач под ръководството на треньора Антоан Комбуаре. 18-ият в класирането доминираше над петия в подреждането в Лига 1 през целия двубой и записа първа победа в шампионата от 31 август насам. Домакините материализираха игровото си преимущество в 58-ата минута, когато Яя Саного се възползва

Ювентус се измъкна по терлици срещу Болоня

Поредна трудна победа извоюва шампионът на Италия Ювентус. "Старата госпожа" надделя с 2:1 над Болоня в Торино, но в последните секунди се наложи великият Джиджи Буфон да показва класата си и да опазва трите точки с намесата си. А отборът на Синиша Михайлович тресна и греда в продължението. Иначе Кристиано Роналдо откри резултата още в началото на

Волейбол

Славия започва волейболния шампионат с нови екипи

Волейболните отбори при мъжете и жените на Славия стартират първенството с нова екипировка на престижната марка Errea от водещата верига Sport Depot. На старта при мъжете шампионите от Нефтохимик биха на старта в българската волейболна Суперлига с 3:0 (25:18, 25:18, 25:22) над ЦСКА. През април бургазлиите спечелиха третия си пореден трофей, след като

Дунав откри сезона с успех над Арда

Тимът на Дунав (Русе) откри сезона с успех над завърналия се в елита Арда (Кърджали). Волейболистите на играещия треньор Данаил Милушев се наложиха като домакини над кърджалийци с 3:1 (25:20, 21:25, 26:24, 25:17) в последен двубой от първи кръг. Русенци са на шестото място във временното класиране с 3 точки, а Арда е на седмата позиция с 0 точки. Домакините

Волейболният елит пристига в София

Тегленето на жребия за Шамапионска лига и Европейската Волейболна Гала ще се проведе в София. Целият европейски волейболен елит - представители на Европейската конфедерация (CEV), президенти на едни от най-големите волейболни клубове, треньори и именити състезатели ще пристигнат в столицата ни за едно от най-големите събития в този спорт. Всяка година,

Наш волейболен треньор с професионален лиценз от най-високото нивo

Младият волейболен специалист Кристиан Михайлов продължава да се издига в йерархията и да върви нагоре успешно в треньорското поприще. В рамките на осем дни, в египетската столица Кайро, той участва в специален треньорски курс, от най-високото ниво III, организиран от Международната федерация по волейбол (FIVB). За протичането на обучението и успешното

Тенис

Анди Мъри - Стан Вавринка на финал в Антверп

Бившият номер 1 в света Анди Мъри се класира за финала на турнира по тенис в белгийския град Антверп с награден фонд 635750 евро. Мъри се наложи над французина Юго Юмбер с 3:6, 7:5, 6:2 и ще играе за трофей за първи път след завръщането си на корта след операция на бедрената става през февруари. Юмбер взе първия сет с единствен пробив в шестия гейм,

Шаповалов достигна до първи ATP финал

Канадският тенисист Денис Шаповалов достигна до първия си финал в турнирите на ATP. Поставеният под номер 4 Шаповалов победи със 7:5, 6:2 японеца Юичи Сугита, "щастлив губещ" от квалификациите, и ще играе за титлата в надпреварата в шведската столица Стокхолм с награден фонд 635750 евро. 20-годишният канадец изоставаше с 2:4 в началото, но след това

Финал в Москва прати Белинда Бенчич на Шампионата на WTA

Швейцарката Белинда Бенчич спечели последната свободна квота за Шампионата на WTA, който ще се проведе в китайския град Шънчжън от 27 октомври до 3 ноември. Бенчич си осигури място на заключителния турнир за сезона при жените след победа над Кристина Младенович (Франция) на полуфиналите за "Купата на Кремъл". 22-годишната швейцарка спечели с 6:3, 6:4

Крайнович и Шаповалов ще си оспорват трофея в Стокхолм

_____ Мобилната версия на Tennis24.bg ( m.tennis24.bg ) може да видите ТУК !

Зимни Спортове

Ню Джърси подписа нов договор с първия избор в драфта от 2017

Американският хокеен клуб Ню Джърси Девилс подписа договор с центъра Нико Хишиер за седем години и 50.75 милиона щатски долара. Споразумението ще влезе в сила от следващия сезон, в който първият пик в драфта през 2017-а година ще прибере 7.25 милиона. 20-годишният швейцарски хокеист има 37 гола и 64 асистенции за 101 точки в първите си 157 мача в НХЛ

Американец ще се състезава за България във фигурното пързаляне

Американският състезател по фигурно пързаляне Лари Луполоувър, който доскоро защитаваше цветовете на Азербайджан, ще дебютира за България. Колегите от "Beautyinsport" съобщават, че това ще стане след две седмици на международния турнир "Волво Къп" в латвийската столица Рига. Там би трябвало да участват още Александра Фейгин и танцовата двойка Мина

Александър Георгиев и Рейнджърс със загуба в НХЛ

Кари Прайс направи 17 спасявания, за да регистрира първия си шътаут през сезона. Виктор Мете и Ник Сузуки пък отбелязаха първите си голове за сезона, а Монреал отнесе Минесота с 4:0 в среща от първенството на НХЛ. Това е трета победа за канадския тим от началото на сезона и с 8 точки те са 5-и в Атлантическата дивизия. Жоел Армия и Брендън Галахар

Каква беше развръзката в НХЛ през тази нощ?

Девет двубоя се изиграха в НХЛ през изминалата нощ. Ето и каква беше развръзката в тях: Бостън Брюинс - Тампа Бей Лайтнинг 3:4 сл. д. Монреал Канейдиънс - Минесота Уайлд 4:0 Ню Джърси Девълс - Ню Йорк Рейнджърс 5:2 Сейнт Луис Блус - Ванкувър Кенъкс 3:4 сл. д. Уинипег Джетс - Ню Йорк Айлендърс 1:3 Калгари Флеймс - Детройт Ред Уингс 5:1 Аризона Койотис

Други Спортове

Везенков зарадва малчугани в Ботевград

Много деца дойдоха днес в спортна зала “Георги Христов” в Ботевград, за да се включат в баскетболния празник “Играй с Везенков!”. За пръв път у нас българският баскетболист Александър Везенков изнесе открит урок за деца и юноши. Спортният празник с участието на баскетболист номер 1 на България бе с вход свободен. „Най-важното е, че толкова много

Академик Бултекс 99 продължи лошата серия на Черноморец

Академик Бултекс 99 постигна втората си победа от началото на сезона в НБЛ след разгром с 95:68 (18:20, 27:17, 23:10, 27:21) срещу новаците в елита от Черноморец (Бургас). С този успех пловдивчани вече имат баланс от 2-1, докато бургазлии продължават да имат само поражения - три загуби в три мача досега. Алекс Лонг с “дабъл-дабъл” от 22 точки и 14

Без конкуренция: Де Коло е №1 на кръга в Евролигата

Нандо Де Коло изигра фантастичен мач при победата на Фенербахче с 87:80 срещу Баскония и без конкуренция взе отличието за “Най-полезен играч” на третия кръг в Евролигата. Френският гард на “фенерите” завърши с коефициент от 44 пункта, след като за 31 игрови минути наниза 39 точки. Де Коло успя при 12/15 в стрелбата за 2 точки, 3/6 от тройката и 6/7

Маркес с десети полпозишън за сезона

Световният шампион за сезон 2019 в MotoGP - Марк Маркес с Хонда спечели квалификацията на японската писта "Мотеги" и ще потегли първи на старта утре. Трасето бе единственото в календара, на което Маркес не бе печелил полпозишън в кралския клас. Испанецът заемаше първото място за почти цялата квалификация, като в последната обиколка подобри постижението