"Орлите" пратиха Анисе и компания у дома

Отборът на Тунис си осигури място на полуфиналите на Купата на Африканските нации (КАН) след убедителни победа с 3:0 срещу състава на Мадагаскар, в който играе и полузащитникът на Лудогорец Абел Анисе. Головете за “орлите“ отбелязаха на Феряни Саси в 52-та минута, Юсеф Мсакни в 60-та и Наим Слити в четвъртата минута на добавеното време на втората част

Една победа от пет мача прати Тунис на полуфинал

Тунис е последният полуфиналист в турнира за Купата на африканските нации. "Орлите на Картаген" сложиха край на участието на Мадагаскар след успех с 3:0 на стадион "Ал Салам" в Кайро. Головете отбелязаха Фержани Саси, Юсеф Мсакни и Наим Слити през второто полувреме. За Мадагаскар цял мач игра халфът на Лудогорец Анисе Абел . На полуфиналите Тунис ще

Тунис написа края на вълшебната приказка за Анисе и Мадагаскар

Тунис е последният полуфиналист в турнира за Купата на африканските нации. Съставът, воден от френската легенда Ален Жирес, игра впечатляващо на стадион "Ал Салам" в Кайро и победи приятната изненада Мадагаскар с категорично 3:0. "Орлите на Картаген" си осигуриха участие във фазата на най-добрите четири за първи път от 15 години насам, след като това

Дузпи пратиха Тунис на четвъртфинал

Отборът на Тунис е последният четвъртфиналист в турнира за Купата на африканските нации. Тунизийците стигнаха до успеха над Гана след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата приключи при резултат 1:1, като Таха Кениси даде преднина на Тунис в 73-ата минута, а автогол на Рами Бедуи възстанови равенството в 91-ата минута и прати мача в продължения

Дузпи определиха последния четвъртфиналист на Купата на Африка

Отборът на Тунис е последният четвъртфиналист в турнира за Купата на африканските нации. Тази вечер “Картагенските орли” стигнаха до успеха над Гана след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата приключи при резултат 1:1, като Таха Кениси даде преднина на тунизийците в 73-ата минута, а автогол на Рами Бедуи възстанови равенството в 91-ата минута

Тунис надви Гана след драма с дузпи и е на 1/4-финал за Купата на Африка

Тунис победи Гана с 5:4 след изпълнение на дузпи и взе последния билет за 1/4-финалите в турнира за Купата на африканските нации. В редовното време и продълженията срещата завърши при резултат 1:1. В първата част  попадения на паднаха, въпреки че ганайците бяха по-напористи в търсене на гола, а след почивката тунизийците успяха да поведат с гол на

Тунис затули "черните звезди" след огнена драма в Исмаила

Отборът на Тунис стана последният четвъртфиналист в турнира за Купата на Африканските нации след исторически и рядко драматичен успех над Гана с 6:5 след дузпи. В редовното време и продълженията двубоят завърши при 1:1, като Ален Жирес и неговите момчета можеха да избегнат лотарията на дузпите, където се наложиха с 5:4. Две смени на бившия френски

Тунис се класира за 1/4-финалите след дузпи

Тунис е последният 1/4-финалист в Купата на африканските нации. "Картагенските орли" победиха Гана с дузпи, след като в редовното време мачът завърши 1:1. Така в спор за топ 4 Тунис ще се изправи срещу Мадагаскар. Двата тима играха на приливи и отливи. В 17-ата минута се откри добра възможност пред Гана. Нуху Касим се извиси, за да засече топката в