Карлос Алкарас – младият феномен - наследник на Надал, Джокович и Федерер

След победата си в Мадрид испанецът бе обявен за следващата голяма легенда в спорта На 8 май на финала на "Мастърс" турнира в Мадрид тенисист номер три в света Александър Зверев бе разгромен. Германецът бе, образно казано, "прегазен" с резултат 3:6, 1:6 от едно момче, което три дни по-рано навърши 19 години. Загубата дойде от един много специален тийнейджър,

Каспер Рууд е полуфиналист в Рим след успех над Шаповалов

Каспер Рууд се класира за полуфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Мастърс" Рим с награден фонд 5.41 милиона евро. Норвежецът, номер пет в основната схема, отстрани драматично Денис Шаповалов след 7:6 (7), 7:5. В първата част нямаше пробиви, а в тайбрека представителят на Канада пропусна една възможност да поведе в резултата. На свой ред

Програма за събота: Джокович в търсене на победа №1000, както и мачът Зверев - Циципас

Тазгодишният Мастърс в Рим все повече приближава към своя завършек и днес предстои да бъдат определени кои състезатели при мъжете и при жените ще премерят сили в утрешните финали. За полуфиналната фаза на надпреварата при мъжете се класираха четирима представители на челната десетка, трима от които дори са част от топ 5. В първия мъжки двубой от днешната

Нов ден, нов успех за Швьонтек

Водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек продължи впечатляващото си представяне и се класира за полуфиналите на силния турнир по тенис на червени кортове в Рим с награден фонд 2,53 милиона евро. Защитаващата титлата си от миналия сезон Швьонтек надделя над шампионката от Откритото първенство на САЩ през 2019 година Бианка Андрееску (Канада) със

След успеха над Надал: Шаповалов преклони глава пред Рууд след оспорвана битка

Денис Шаповалов впечатли с представянето си през вчерашния ден, когато надделя над Рафаел Надал, и въпреки физическите проблеми, които изпитваше Матадора в края на третия сет, то канадецът заслужава да бъде поздравен за показаното от своя страна. Днес той отново демонстрира страхотна игра, но отстъпи на четвъртфиналите в Рим пред световния №10 Каспър

Непобедима: Швьонтек "върза геврек" на шампионка от Шлема и е на 1/2-финал в Рим

Ига Швьонтек налага тотална доминация в дамския тенис през последните месеци, като последната ѝ загуба датира от средата на февруари. Оттогава насам полякинята е в серия от цели 26 победи, последната от които бе постигната през днешния ден на четвъртфиналите в Рим, където надделя над бившата шампионка от US Open Бианка Андрееску с убедителното 7:6(2)