Юта стана първият отбор в НБА, който достига до 40 победи за сезона

Донован Мичъл вкара 42 точки, а Юта Джаз стана първият отбор от НБА, който достига границата от 40 победи през сезона. "Джазмените" спечелиха срещу Сакраменто Кингс със 128:112 в Солт Лейк Сити. Майк Конли добави 26 точки, а Джо Ингълс се отчете с 20. За Юта това е 24-а поредна домакинска победа и 11-и успех в последните 13 мача. Мичъл стана първият

Джейсън Тейтъм избухна с 53 точки при победа над Минесота

Джейсън Тейтъм вкара рекордните в кариерата си 53 точки, а Бостън Селтикс навакса изоставане от 17 точки, за да победи със 145:136 след продължение гостуващия тим на Минесота Тимбъруулвс. Мачът премина през серия от обрати, като до средата на третата четвърт Минесота на няколко пъти повеждаше с 15 точки. По-малко от три минути преди края на редовното

Ленърд и Джордж с 60 точки за успех над Финикс, Бътлър отказа Лейкърс

Пол Джордж отбеляза 33 точки и Кауай Ленърд добави още 27 при победата на Лос Анджелис Клипърс със 113:103 срещу Финикс Сънс в мач между два от водещите отбори в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Джордж завърши двубоя със 7/9 от далечно разстояние в рамките на 30 минути за осмия си мач с 30 или повече