Обзор на състезанието за Голямата награда на Абу Даби

В предаването "Обзор на състезанието за Голямата награда на Абу Даби" по DIEMA SPORT 2. Последното 21-во състезание от за сезона във Формула 1 премина без изненади и бе спечелено от Люис Хамилтън. Пилотът на Мерцедес триумфира в своя юбилеен старт №250 и завоюва своята 84-ата победа в кариерата си. Шесткратният световен шампион завърши с победа изключително

Може ли Люис Хамилтън да завърши кариерата си във "Ферари"

Люис Хамилтън завърши по шампионски начин сезон 2019 във Формула 1, след като спечели последния старта за Гран при на Абу Даби . След поредното силно състезание на британеца обаче най-коментираната тема не беше неговото пилотиране или представянето му през сезона, описан от него като най-трудния му, а бъдещето на шампиона. В навечерието на последния

Хамилтън: Искахме да изцедим всичко от тази красива кола

Люис Хамилтън спечели и последното състезание за годината в напълно шампионски стил: пилотът на Мерцедес беше начело във всяка една обиколка в Абу Даби от старта до финала. Британецът не свали темпото до края и дори записа и най-бързата обиколка в състезанието. Тази единайсета победа за сезона беше по-скоро като потвърждаване на пълната му доминация,

Хамилтън взе трофея в Абу Даби за рекорден пети път

Пилотът на "Мерцедес" Люис Хамилтън спечели за пети път състезанието в Абу Даби (след 2011, 2014, 2016, 2018) и е най-успешният състезател в надпреварата от общо 11 старта. Това бе и последният старт за сезона във Формула 1. На почетната стълбичка се качиха и Макс Ферстапен, който остана втори. А трети завърши Шарл Льоклер.

Хамилтън приключи сезона с победа

Британецът Люис Хамилтън с Мерцедес завърши по шампионски сезон 2019 във Формула 1. Тои спечели днес надпреварата за Гран при на Абу Даби. За световният шампион това бе 11-а победа от началото на годината. За нея той финишира с 16.772 секунди пред втория Макс Ферстапен (Холандия, Ред Бул), който пребори Шарл Льоклер (Франция, Ферари). Хамилтън стартира

Доминираща победа на Хамилтън на финала на сезона във Формула 1

Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън спечели последното 21-во състезание за сезона от календара на Формула 1, триумфирайки в ГП на Абу Даби. В юбилейния си старт №250 британецът завоюва своята 84-ата победа в своята кариера. Шесткратният световен шампион завърши с победа изключително добър сезон, в който доминацията му бе очевидна. Хамилтън не остави

Хамилтън: Горд съм, но и благодарен на Мерцедес

Отзивите след Гран При на Абу Даби във Формула 1. Люис Хамилтън спечели надпреварата, оставяйки след себе си Макс Ферстапен и Шарл Льоклер. "Горд съм, но и благодарен на този невероятен отбор. Всички в отбора продължихме да сме фокусирани върху работата си. Благодарен съм на отбора, благодаря на всички, благодаря за подкрепата. Много съм щастлив",