Държавен архив – Габрово представя писмо от 1838 г. от тревненски търговци, които търсят справедливост чрез българските общини в Османската империя
Държавен архив – Габрово представя писмо от 1838 г. от тревненски търговци, които търсят справедливост чрез българските общини в Османската империя

Държавен архив – Габрово представя писмо от 1838 г. от тревненски търговци, които търсят справедливост чрез българските общини в Османската империя

Оригинално писмо от 1 (13) януари 1838 г., което се съхранява в Държавен архив – Габрово, предоставя важна информация за търговските взаимоотношения и механизмите за разрешаване на конфликти между българите в Османската империя преди Освобождението, информира институцията. Документът е представен в специализираната рубрика „Интересно в архивите“, която

Topvesti.bg Не ИЗПОЛЗВА технологията “бисквитки” в информацията, която ви предлага. За повече информация моля посетете раздела Политики.

Разбрах