Вирер спечели първия старт при дамите в биатлона

Италианката Доротея Вирер спечели спринта на 7,5 километра в Йостерсунд, с който се откри сезонът при дамите в Световната купа по биатлон. Носителката на Световната купа за миналия сезон направи само една грешка при двете си стрелби и финишира с време от 19:48.5 минути. Италианката остави на 8.6 секунди зад себе си норвежката Марте Олсбу Ройселанд,

Доротея Вирер започна сезона с победа в Йостерсунд

Италианският секссимвол на биатлона и шампионка от миналия сезон Доротея Вирер започна с победа новата кампания при Световната купа. Тя спечели първия спринт на 7,5 километра в Йостерсунд. Вирер допусна само една грешка при двете си стрелби и финишира с време от 19:48.5 минути. Италианката остави на 8.6 секунди зад себе си норвежката Марте Олсбу Ройселанд,