Русия с трета поредна победа на Световното

Русия победи с 3:0 Чехия в двубой от група "Б" на световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Словакия. Сергей Андронов в първата част, Никита Гусев във втория период, както и Никита Зайцев в последната четвърт се разписаха в полза на олимпийския шампион на двубоя в Братислава. На вратата на руснаците беше Никита Кучеров, който не позволи

Спорт: Победи за Русия и САЩ на Световното първенство по хокей

Снимка: АФП Братислава: САЩ победиха Финландия с 3:2 след продължения, в среща от група А на Световното първенство по хокей на лед в Словакия. След тази победа САЩ заемат четвъртото място във временното класиране в групата с пет точки, а въпреки загубата Финландия води в класирането със седем точки. В среща от група Б на турнира Русия победи Чехия

Алекс Георгиев най-добър за Русия на световното по хокей

Роденият в Русе Александър Георгиев бе един от героите за националния отбор на Русия на световното по хокей на лед. „Сборная" отнесе 5:0 Австрия в Братислава. Роденият в България вратар спаси всичките 15 удара, които бяха отправени към него, и бе избран за играч на мача за отбора си. За състезателя на „НИ Рейнджърс" това е дебют за Русия в мач на такова