placeholder
placeholder

Левски игра силно в Лапландия, но отпадна от Европа след 5-геймова драма

Волейболистите на Левски (София) отпаднаха от участие в турнира “Чалъндж къп”, след като загубиха и срещата си реванш от 1/16 финалите като гости от финландския Перунган Поят (Рованиеми) с 2:3 (21:25, 25:21, 18:25, 25:23, 13:15) , който се игра пред 400 зрители в зала “Лапин”. Преди седмица “сините” допуснаха домакинска загуба от тима от Рованиеми

Николай Къртев: Отборният дух и себераздаването донесоха победата

Тимът на Нефтохимик 2010 (Бургас) се класира на 1/8-финал на турнира за Купата на ЦЕВ. Шампионите се наложиха като домакини над белгийския Пар-Ки Менен с 3:2 гейма в мач-реванш от 1/16-финалите. Успехът доведе до "златен" гейм, в който бургазлии се наложиха  с 16:14 и отстраниха съперника, като продължават напред в надпреварата. Битката в  зала

Георги Братоев: Първа победа за мен на терена

Разпределителят на Нефтохимик и национал Георги Братоев, който все още се възстановява от тежката контузия от лятото не започна титуляр в мача срещу белгийския Пар-Ки (Менен), но след това влезе в игра в четвъртия гейм. Бургазлии успяха да надиграят съперника с 3:2 гейма , а след това  отстраниха белгийците от надпреварата след Златен гейм. Ето

Найден Найденов: Надявам се от тук нататък да вървим само в положителна насока

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) надиграха белгийския Пар-Ки (Менен) с 3:2 гейма, в мач реванш от 1/16 финалите за Купата на ЦЕВ, а след това отстраниха съперника след решителен Златен гейм, в който бургазлии се наложиха с 16:14. Ето какво каза треньорът на Нефтохимик Найден Найденов за BGvolleyball.com след страхотния успех: „Много съм

Национал подсили волейболния шампион

Националът Теодор Тодоров е първото ново попълнение във волейболния шампион „Нефтохимик 2010“. До последно централният блокировач очакваше предложение от Турция, но ситуацията не се разви в тази посока. Волейболистът вече е в Бургас и тренира с тима. А в игра ще влезе още в неделя при домакинския мач от суперлигата срещу Монтана. Същевременно ЦСКА

Петгеймови драми във втория кръг на Купата при мъжете

Три петгеймови двубоя се изиграха във втори кръг на турнира за Купата на България. Останалите срещи завършиха в три или четири гейма. Отборите, които се класираха за следващата, трета фаза на надпреварата, са следните: Арда (Кърджали), Звездец (Горна Малина), Раковски 1964 (Севлиево), Царево, Град (Белоградчик), Славия, Виктория Волей (Пловдив) и

Левски гони "Златен гейм" срещу финландския Рованиеми без Владо Николов

Волейболистите на Левски София се намират в Лапландия, но не за да се срещнат с Дядо Коледа, а с местния отбор Перунган Поят (Рованиеми) в мача-реванш от 1/16-финалите за Купата на претендентите. Финландците спечелиха с 3:1 гостуването в София, но сега българският тим, който пристигна там без играещият си старши треньор Владо Николов, е амбициран

Волейболният ЦСКА отпадна от Европа

Волейболистите на ЦСКА приключиха участието си в третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп". Момчетата на Александър Попов загубиха при визитата си на белгийския Волей Хаасроде (Льовен) с 0:3 (23:25, 16:25, 21:25) в реванш от 1/16-финалите на турнира. В първата среща „червените“ бяха отстъпили също с 1:3 гейма и така отпаднаха от турнира

Дядо Коледа посрещна Левски

Волейболистите на Левски вече са във финландския град Романиеми, където днес ще изиграят срещата си реванш от турнира “Чалъндж къп” срещу местния Перунган Поят. Преди седмица “сините” загубиха в София с 1:3 и само успех с 3:0 или 3:1 може да им даде шанс да играят “Златен гейм” и да продължат напред в турнира. “Сините” не само са в града на Дядо Коледа,

ЦСКА приключи с Купата на Претендентите

ЦСКА отпадна от третия по сила европейски клубен турнир по волейбол за мъже Чалъндж къп. "Червените" загубиха с 0:3 (23:25, 16:25, 21:25) гостуването си срещу Волей Хаасроде Льовен, като преди седмица отстъпиха с 1:3 в София от същия съперник. В първата част на реванша воденият от старши треньора Александър Попов бяха най-равностойни на белгийците,