Финализирана е сделката за „Итонг“ за €1,85 млрд.
Швейцарският производител на строителни материали „Холсим“ (Holcim) приключи придобиването на германската компания „Ксела“ (Xella) за 1,85 млрд. евро, с което разширява присъствието си на пазара на стенови и изолационни системи, пише германският икономически всекидневник „Ханделсблат“. Сделката включва марките „Итонг“ (Ytong), „Хебел“ (Hebel), „Силка“

