Английските клубове повториха постижение отпреди половин век

И шестте представителя на Англия на осминафиналите в европейските клубни турнири преодоляха своите съперници и продължават в следващата фаза. След като Ливърпул , Тотнъм , Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед се класираха за 1/4-финалите в Шампионската лига, същото сториха и Арсенал и Челси в Лига Европа. Това означава, че за пръв път от 48 години на

"Арсенал" и "Челси" продължиха английския устрем в евротурнирите

Арсенал" и "Челси" продължиха английския устрем в европейските клубни турнири. Двата лондонски клуба се класираха за четвъртфиналите на Лига Европа след убедителните победи в реваншите с "Рен" и "Динамо" (Киев). "Арсенал" имаше по-трудната задача, след като загуби с 1:3 при гостуването си на "Рен" в първия мач. Тимът на Унай Емери обаче навакса изоставането

Бернардо Силва се страхува от Роналдо и Ювентус

Халфът на Манчестър Сити Бернардо Силва сподели, че не няма желание "гражданите" да се изправят срещу Ювентус на 1/4-финалите в Шампионската лига. Като основна причина, футболистът посочи суперзвездата на "бианконерите" - Кристиано Роналдо. "Познавам го, знам на какво е способен и той го доказа отново във вторник вечерта. Кристиано, след това, което

УЕФА с решение касаещо Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити

УЕФА ще размести домакинствата на Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити от четвъртфиналите в Шампионската лига, ако двата отбора не играят един срещу друг. От европейската футболна централа желаят Сити да гостува, а Юнайтед да бъде домакин в първия двубой от следващата фаза в Шампионската лига. Причина за искането са засилените мерки за сигурност. От

УЕФА размества домакинствата на Сити и Юнайтед от Шампионската лига

Меси се прехласна по Кристиано

Лионел Меси, звезда на „Барселона“, засипа със суперлативи големия си конкурент в последните години Кристиано Роналдо. Аржентинецът не скри, че е останал впечатлен от представянето на португалеца в мача на неговия „Ювентус“ срещу „Атлетико“ (3:0) на 1/8-финала в Шампионската лига. КР7 наниза хеттрик, с който класира тима си в следващата фаза. „Кристиано

УЕФА размества домакинствата на Сити и Юнайтед в Шампионска лига

УЕФА ще размести домакинствата на Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити от четвъртфиналите в Шампионската лига, ако двата отбора не играят един срещу друг. Причината се корени в засилените мерки за сигурност. Ако се стигне до такава ситуация, то двубоят на "червените дяволи" ще бъде преместен, тъй като според правилата на УЕФА предимство при подобен сценарий

Наказание грози Роналдо за неприличния жест в мача с Атлетико

Санкция грози звездата на Ювентус Кристиано Роналдо за неприличния жест, който показа след хетррика си във вратата на Атлетико Мадрид (3:0) по време на осминафиналния реванш от Шампионската лига, пише Mundo deportivo. С трите гола, които наниза португалецът в мрежата на Ян Облак, „бианконерите“ се класираха за следващия етап на надпреварата след общия

Проблеми за Ювентус: Роналдо изпуска следващия мач в Шампионска лига?

Суперзвездата на Ювентус Кристиано Роналдо е заплашен от това да изпусне следващия мач на своя тим в Шампионска лига . Въпреки че собственоръчно класира "старата госпожа" напред в турнира с хеттрика си срещу Атлетико Мадрид, има голяма вероятност той да бъде наказан за първия 1/4-финал на своя тим. Причина за това е жестът, който Роналдо направи към

Барселона и Ливърпул са последните четвъртфиналисти в ШЛ

Отборите на Барселона и Ливърпул са последните четвъртфиналисти в тазгодишното издание на Шампионската лига. Каталунците победиха с  5:1 френския Лион и заслужиха своето място сред най-добрите осем в най-престижната клубна надпревара. Лионел Меси отговори подобаващо на големия си съперник Кристиано Роналдо (реализирал хеттрик срещу Атлетико Мадрид),