Борусия Дортмунд се позабавлява и се приближи до Байерн

Отборът на Борусия Дортмунд се наложи с категоричното 5:1 над Фрайбург в мач от 19-ия кръг на германската Бундеслига. Головата фиеста за домакините започна още в 14-ата минута, когато Тома Мюние откри резултата с перфектен изстрел с глава. Преди да е изминал и половин час игра отново Мюние удвои аванса на своя тим, а на почивката Борусия вече водеше

Дортмунд на три точки от Байерн

Жълто-черните без проблеми в домакинския двубой с Фрахбург Борусия Дортмунд разгроми Фрайбург с 5:1 в първия мач от 19-ия кръг на германската Бундеслига и се доближи само на три точки от лидера във временното класиране Байерн. Herrlicher Abend! 🤩 pic.twitter.com/klEeLjNnsn — Borussia Dortmund (@BVB) January 14, 2022 Баварците оглавяват подреждането

В Германия гръмнаха: Байерн жертва Левандовски заради Халанд

В отбора на Байерн Мюнхен проявяват интерес към суперзвездата на Борусия Дортмунд Ерлинг Халанд, гръмна „Bild“. Според информацията „баварците“ вече са се свързали с агента на 21-годишния нападател Мино Райола, за да потвърдят интереса си и да разберат наличността му. От Байерн също така са прекратили преговорите за удължаване на договора на нападателя

Ключов играч на Байерн се размина с операция

Полузащитникът на Байерн Мюнхен Леон Горецка почти сигурно ще се размине с операция на коляното, твърди "Билд". Клубът и футболистът са решили лечението да продължи консервативно, вместо да се пристъпва към хирургическа интервенция. В момента германският национал тренира на облекчен режим и се готви за завръщане на терена. За съботния мач с Кьолн обаче