Любо Пенев: Лош дебют за VAR в България

Системата за видеонаблюдение (VAR) бе разкритикувана още при дебюта си в България. За първи път тя бе използвана в мача от първата шестица на футболния ни елит между ЦСКА и “Арда”. В София домакините спечелиха благодарение на гол на нидерландския защитник Юрген Майте в 88-ата мин. Системата за видеонаблюдение бе използвана за ситуацията в 77-ата мин,

Наставникът на “червените” Любо Пенев наблюдава концентрирано случващото се на терена срещу “Арда”. Системата за видеонаблюдение (VAR) бе разкритикувана още при дебюта си в България. За първи път тя бе използвана в мача от първата шестица на футболния ни елит между ЦСКА и “Арда”. В София домакините спечелиха благодарение на гол на нидерландския защитник

Любослав Пенев: Слаб дебют за VAR

"Видях, че не беше отсъдена чиста дузпа за нас при една от ситуациите. Исторически ден, но нека подхождаме сериозно. След като има подобна услуга, нека я ползваме, но не да спираме мача за 7-8 минути." Така треньорът на ЦСКА Любослав Пенев коментира системата за видеоповторения, която беше използвана за пръв път в българския футбол в мач на неговия

Любо Пенев: След почивката се коригирахме

Наставникът на ЦСКА-София Любослав Пенев похвали футболистите си за представянето им през втората част срещу Арда и постигнатата домакинска победа с 1:0. “Направихме достатъчно с оглед на това, че пропиляхме първото полувреме. Имаше брак и по-ниска концентрация. През второто коригирахме нещата, направихме необходимите корекции и това даде резултат

След почивката се коригирахме: Любо Пенев

При историческия дебют на VAR в България: ЦСКА победи "Арда" с късен гол

ЦСКА победи "Арда" с 1:0 в 1-вия кръг на плейофите от Топ 6 в Първа лига. "Армейците" стигнаха до победата с късен гол на Юрген Матей, който в 87-ата минута простреля Иван Караджов с глава и донесе успеха на "червените". Срещата ще остане в историята на българския футбол и с първата намеса на системата VAR. Реферите прегледаха ситуация за дузпа в наказателното

ЦСКА излъга с 1:0 Арда в исторически дебют на ВАР у нас

Именно ВАР не даде дузпа за армейците в 77-ата минута, Юрген Матей донесе победата малко преди края ЦСКА успя да измъкне много сладък успех с 1:0 срещу Арда в първи мач от челната шестица на плейофите на Първа лига. Двубоят беше исторически, защото за първи път в България се използва системата ВАР, която коректно се намеси и не даде дузпа за ЦСКА в

ЦСКА излъга Арда на старта на плейофите

С гол на Юрген Матей две минути преди края fотбърт на ЦСКА постигна минимална победа с 1:0 Арда в първия кръг от плейофите в първата шестица на Първа лига. Победата е първа за "червените" срещу този съперник през тази кампания след две равенства в редовния сезон. Успехът е и първи за старши треньора на ЦСКА Любослав Пенев в сблъсъците срещу наставника