Защо обвиняваме ретроградния Меркурий за проблемите си
Планетата Меркурий често се използва като оправдание за човешките несгоди, не мислите ли? Когато техниката се повреди, когато общуването с околните куца или пък плановете ни се провалят, сме склонни да казваме, че сме в ретрограден Меркурий. От астрологическа гледна точка в тази фаза трябва да забавим темпото, но в когнитивната психология идеята, че

